Zmiana wyglądu formularzy wtyczki Contact Form 7 poprzez ekran personalizacji

Zmiana wyglądu formularzy wtyczki Contact Form 7 poprzez ekran personalizacji

Nanoszenie ustawień motywu poprzez ekran personalizacji (Wygląd > Personalizacja) ma ten plus, że mamy podgląd na żywo ustawień motywu. Bez potrzeby zapisywania ustawień, odświeżania strony, sprawdzania jako to wygląda i powtarzania tego procesu jeżeli coś trzeba ustawić inaczej.

Wykorzystywana jest ta funkcja głównie w motywach, do niedawna tak sobie, obecnie obowiązkowo w przypadku chęci zamieszczenia motywu na WordPress.org. Ale powoli zaczynają pojawiać się także wtyczki, które korzystają z ekranu personalizacji.

CF7 Customizer jest jedną z takich wtyczek, przy użyciu ekranu personalizacji umożliwia nam zmianę wyglądu formularzy tworzonych poprzez wtyczkę Contact Form 7. Zmienić możemy wygląd ogólny formularza jak i wygląd jego pól oraz przycisków. A w razie potrzeby możemy w specjalnym polu dodać własny kawałek kodu CSS.

Nanosimy zmiany wyglądu, zapisujemy i wuala.

CF7 Customizer do działania wymaga frameworka Titan, ale nic nie trzeba ręcznie pobierać i wgrywać. Po włączeniu wtyczki CF7 Customizer pojawi się informacja o potrzebie instalacji frameworka Titan, klikamy przycisk instalacji i dodatkowa wtyczka z tym frameworkiem zostaje automatycznie pobrana i aktywowana.

CF7 Customizer