Domyślny zestaw dostępnych widgetów w WordPress zbyt ubogi? Wtyczka Widgets Bundle doda kolejne 11 widgetów. Widgety serwisów społecznościowych, widety reklamy, widget z formularzem zapisu do newslettera czy widget z informacją o nas. A jeżeli interesują nas tylko wybrane widgety jakie oferuje ta wtyczka to pozostałe niepotrzebne możemy wyłączyć z poziomu strony ustawień wtyczki.
Widget numer 1: blok reklamy
Reklama w formie graficznej z opcjonalnym tytułem nad i opisem pod reklamą. Formularz umożliwia wgranie obrazka.
Widget numer 2: pusty blok
Zwykły widget bez żadnej funkcji. Jeżeli potrzebujemy sztucznie wypełnić wybrany sidebar czy w kolumnie na widgety dodać dodatkową przerwę pomiędzy innymi widgetami to ten widget do tego służy.
Widget numer 3: Facebook
Standardowy widżet Facebooka do polubienia fan page’a jaki oferuje oficjalnie Facebook, wraz z formularzem dostosowania ustawień widżetu pod swoje potrzeby (te same ustawienia co na stronie generowania widżetu na Facebooku). Wymagany ID aplikacji na Facebooku.
Widget numer 4: Instagram
Prowadzisz profil na Instagramie? Ten widget wyświetli ostatnie zdjęcia z profilu wraz z przyciskiem odesłania do profilu. Zdjęcia są podlinkowane do swoich stron na Instagramie. Od strony ustawień: maksymalna ilość zdjęć, ilość zdjęć w wierszu, rozmiar miniatur (150px x 150px lub 320px x 320px), zmiana domyślnego ustawienia parametru target linków czy tekst przycisku odesłania do profilu (opcjonalnie przycisk można wyłączyć).
Widget numer 5: Twitter
Podobnie jak w przypadku Facebooka, mamy tutaj oryginalny widżet Twittera. Od strony ustawień mamy wszystko to co oficjalnie umożliwia Twitter. Nie jest wymagana aplikacja na Twitterze.
Widget numer 6: o nas
Z nazwy ten widget ma służyć do dodania informacji o stronie lub o nas samych w przypadku prywatnego bloga. Od strony zarządzania widgetem mamy formularz dodania obrazka i treści.
Widget numer 7: ostatnie wpisy
Lista ostatnich wpisów wraz z ikoną wpisu i kategorią. Wpisy mogą być wyświetlane z wszystkich kategorii lub tylko wybranej kategorii. Dodatkowo możemy zdefiniować ilość wpisów do wyświetlenia.
Widget numer 8: cytat
No cóż i na cytat (wraz z podaniem źródła) znalazł się w tym zestawie widget 😉
Widget numer 9: odesłania do social media
Coś co najczęściej widujemy na stronach, widget z listą profili i stron w mediach społecznościowych w formie podlinkowanych ikon. Od strony ustawień podajemy adresy profili i stron oraz opcjonalnie możemy zmienić domyślny parametr target odesłań.
Widget numer 10: newsletter
I taki widget to częsty widok. Formularz zapisu do newslettera naszej witryny. Od strony technicznej formularz jest podpięty pod usługę MailChimp, a od strony ustawień wprowadzamy tytuł widgetu, dodajemy tekst zachęcający do zapisu, podajemy klucz API oraz nazwę listy w MailChimp do której mają być dopisywani subskrybenci newslettera.
Widget numer 11: wideo
Ostatni widget oferuje dodanie widgetu z materiałem wideo oraz opcjonalnie opisem wideo. Od strony ustawień nie mamy formularza wgrania materiału wideo, jedynie wklejenia kodu embed jak YouTube czy Vimeo.