Ze Spider FAQ utworzysz pomocą sekcję na stronie

Lista najczęstszych pytań (lub pytań, które na pewno zostaną zadane) wraz z odpowiedziami na nie, czyli FAQ, to obowiązkowa sekcja na każdej stronie wtyczki, skórki, usługi itp. Raz, że odwiedzający być może znajdzie na takiej liście odpowiedź na swoje pytanie a dwa, że unikniemy w ten sposób odpowiadania dziesiątki razy na to samo.

Wtyczka Spider FAQ umożliwia nam dodanie na stronie takiej listy, a nawet kilku osobnych list w bardzo prosty sposób.

Instalujemy, następnie z pomocą menu tej wtyczki w prawym sidebarze kokpitu dodajemy FAQ.

WordPress FAQ add faq

Dodajemy pytania i odpowiedzi.

WordPress FAQ add question

Opcjonalnie wcześniej dodajemy kategorie i grupujemy wg nich nasze pytania. Tak dodane listy pytań i odpowiedzi możemy wkleić do podstrony lub wybranego wpisu korzystając ze specjalnego przycisku jaki ta wtyczka dodaje do edytora wizualnego.

WordPress FAQ tinymce button

Możemy w ten sposób stworzyć jeden główny FAQ i wkleić go do podstrony i/lub stworzyć sobie kilka małych zestawów i mieć je do dyspozycji przy tworzeniu wpisów.

// Wtyczka jest dostępna w wersji darmowej oraz płatnej, ta druga jest wzbogacona o zestaw 17 różnych styli oraz z poziomu ustawień mamy dostęp do konfiguratora, dzięki któremu każdy ze styli możemy w łatwy sposób dostosować do własnych potrzeb. Wersja darmowa posiada tylko jeden styl.

Strona wtyczki <http://wordpress.org/plugins/spider-faq/>