Wtyczki do weryfikacji strony w Google, Bing, Alexa i Pinterest

Prócz samego dodania strony do narzędzi dla webmasterów Google i Bing, aby mieć wgląd w stan indeksacji naszej strony w dwóch popularnych wyszukiwarkach oraz m.in. być informowanym o wszelakich trudnościach z jej indeksacją, trzeba jeszcze strony zweryfikować, znaczy się potwierdzić, że dana strona to nasza strona. W serwisie Alexa mierzącym popularność serwisów również warto zweryfikować swoją stronę, raz, że powiadomimy ten serwis o naszej stronie, dwa, że rusza jaki „pomiar”, a trzy że będziemy mieć dostęp do większej ilości danych (choć w tym przypadku wszystkie dane na temat popularności naszej strony będą dostępne dopiero po opłaceniu abonamentu).

O ile możemy sobie darować Google, Bing i Alexę – nie każdego interesują zwarte tam dane/informacje, szczególnie gdy i tak nie będziemy wiedzieli co oznaczają lub co trzeba zrobić gdy Google powiadomi nas o tym lub o tamtym, w przypadku profilu na Pinterest, weryfikacja jest już wymagana aby nasz profil otrzymał status profilu oficjalnego. Oczywiście o ile to nie nasz prywatny profil ale profil firmowy lub powiązany z naszą stroną.

Poniżej lista wtyczek, która pomoże nam dodać specjalny meta tag do strony na podstawie którego Google, Bing, Alexa oraz Pinterest zweryfikuje naszą stronę.

 

? Google

Google Site Verification plugin using Meta Tag

http://wordpress.org/plugins/google-site-verification-using-meta-tag/

 

Verify Google Webmaster Tools

http://wordpress.org/plugins/verify-google-webmaster-tools/

 

Google Tag Manager and Webmaster Tools

http://wordpress.org/plugins/google-webmaster-tools-manager/

 

? Bing

Bing Site Verification plugin using Meta Tag

http://wordpress.org/plugins/bing-site-verification-using-meta-tag/

 

Verify Bing Webmaster Tools

http://wordpress.org/plugins/verify-bing-webmaster-tools/

 

? Alexa

csAlexa

http://wordpress.org/plugins/csalexa/

 

? Pinterest

Pinterest Site Verification plugin using Meta Tag

http://wordpress.org/plugins/pinterest-site-verification/

 

Pinterest Verify Meta Tag

http://wordpress.org/plugins/pinterest-verify-meta-tag/

 

Oraz ostatnia wtyczka, która oferuje weryfikację strony w Google, Bing oraz Yahoo (to już nieaktualne, narzędzia dla webmasterów w Yahoo zostały połączone z narzędziami Binga) oraz dodatkowo oferuje dodanie kodu statystyk Google Analytics i wygenerowanie mapy strony (sitemap.xml).

MDR Webmaster Tools

http://wordpress.org/plugins/mdr-webmaster-tools/

W każdej z powyższych wtyczek wklejamy specjalny klucz/ID jaki otrzymamy przy dodawaniu strony do narzędzi dla webmasterów w Google i Bing, dodaniu strony do Alexa oraz dodając adres strony www i klikając Verify w ustawieniach profilu na Pinterest. Poniżej odesłania do krótkich instrukcji co i jak:

Google – https://support.google.com/webmasters/answer/35659?hl=en

Bing – http://www.bing.com/webmaster/help/how-to-verify-ownership-of-your-site-afcfefc6

Alexa – http://www.alexa.com/siteowners/claim

Pinterest – http://business.pinterest.com/verify/

Google, Bing, Alexa i Pinterest umożliwiają zweryfikowanie strony nie tylko poprzez wstawienie specjalnego meta tagu ale i poprzez wgranie wygenerowanego pliku html do głównego katalogu serwera, w którym umieszczona jest nasza strona. Ten drugi sposób to najłatwiejszy sposób, wystarczy wgrać wygenerowany plik na nasz serwer i wsio, bez potrzeby instalowania wtyczki/ek, zbędnych wtyczek, bo weryfikacja odbywa się tylko raz.

Pamiętaj i miej na uwadze, że im mniej wtyczek tym lepiej, szczególnie gdy dane wtyczki są po prostu zbędne bo to co umożliwiają możemy zrobić samemu bez większych trudności czy problemów.