Wtyczka ta sprawia, że przeszukiwanie strony staje się od razu milsze i szybsze. Przy WP Ultimate Search wykorzystano ajax i backbone.js, w efekcie przeszukiwanie i wyświetlanie wyników działa bez przeładowania strony, zwracane wyniki szukania są także bardziej dopasowane do zapytania niż przez domyślną wyszukiwarkę WordPressa.
To jednak nie wszystko, dostępny jest specjalny pasek szukania, który jednocześnie służy do wpisania frazy szukania jak i ograniczenia wyników szukania do x kategorii czy x tagu jak i do filtrowania wyświetlonych obecnie wyników. Co przy bardziej rozbudowanych stronach lub stronach z dużą ilością wpisów na pewno się przyda, o ile wykorzystywane są kategorie i/lub tagi.
WP Ultimate Search do wyświetlenia wyników nie korzysta z tego co domyślnie oferuje WordPress lub nasza skórka tylko korzysta z własnej pętli, która to wyświetla tytuł, datę dodania, kategorię/ie w której/ych znajduje się dany wpis, liczbę komentarzy czy link do edycji danego wpisu widoczny tylko dla użytkownika z odpowiednimi uprawnieniami. Co fajne, fraza wyszukania jest wyróżniona w wyświetlonych wynikach szukania.
Ja widać na powyższym screenie, jeżeli użytkujemy responsywną skórkę to bez problemu możemy skorzystać z WP Ultimate Search, nie jest może jakoś szczególnie mobilnie dostosowana, ale układu nie rozwali.
Co do strony wyszukiwania to mamy dwie opcje:
– pierwsza to zmodyfikowanie pliku search.php poprzez wstawienie dwóch wywołań funkcji, jedna odpowiada za pasek wyszukania a druga za wyświetlenie wyników wyszukania
– druga to utworzenie własnej podstrony (strony→dodaj nową) i wstawienie w zawartości dwóch shortcodes, podobnie jak wyżej, jeden to pasek wyszukania a drugi to wyświetlenie wyników wyszukania
Przez to, że pasek i wyniki są rozdzielone na osobne sekcje to nic nie stoi na przeszkodzie aby wstawić między nie jakiś mini poradnik co i jak albo jednostkę reklamową czy coś innego.
Dostępna jest także wersja pro, która to umożliwia wyszukiwanie/filtrowanie wyników po custom polach dodanych standardowo lub poprzez wtyczkę Advanced Custom Fields, z którą to WP Ultimate Search współpracuje. Współpracuje także z jednym z dodatków do niej – ACF Map field, dzięki tej współpracy możemy przy wyszukiwaniu wykorzystać mapkę, np: ograniczając wyniki wyszukania do x lokalizacji.
Więcej na ten temat można przeczytać w dokumentacji – http://mindsharelabs.com/kb/using-wp-ultimate-search-for-geo-search/.