WP Security Audit Log

Chcesz wiedzieć co się dzieje na Twojej stronie? Zainstaluj WP Security Audit Log. Niczym DBlog w Drupalu notuje praktycznie wszystkie zdarzenia na danej stronie, dzięki czemu masz wgląd co się dzieje na stronie. Część z tych zdarzeń to czysto informacyjne zdarzenia jak kto kiedy się zalogował, co dodał, inne typy są już ważniejsze jak co kto kiedy usunął, zainstalował, a inne typy zdarzeń to już priorytet jak błędy PHP, zdeprecjonowane zmienne i funkcje czy niepoprawne wywołania.

Łącznie WP Security Audit Log notuje 93 typy zdarzeń. A to co zanotuje wyświetla w przejrzystej formie z podziałem na podstrony i kolorowym oznaczeniem co bardzo ważne a co mniej ważne.

WP Security Audit Log - single site

Działa zarówno na pojedynczych stronach jak i na stronach w trybie multisite, gdzie szczególnie się przyda bo w jednym miejscu mamy wgląd co się dzieje na wszystkich podpiętych stronach. W takim przypadku mamy dodatkowo do użytku opcję filtru, gdybyśmy chcieli zobaczyć dziennik zdarzeń tylko z wybranej strony.

WP Security Audit Log

Od strony konfiguracji możemy ustawić która ranga może mieć wgląd w taki dziennik zdarzeń, ile maks zdarzeń ma być trzymane w bazie oraz ustawić okres czasowy po którym dane zdarzenia tracą ważność (np: wszystkie zdarzenia starsze niż miesiąc będą usuwane). Możemy też ustawić czy gdy mamy otwartą stronę dziennika to ma ona być odświeżana na bieżąco, gdy coś nowego zostanie zanotowane czy gdy sami ręcznie odświeżymy stronę oraz co najważniejsze, które typy zdarzeń mają być notowane. Także, gdy któreś typy zdarzeń nas nie interesują to możemy je bez problemu wykluczyć.

WP Security Audit Log settings

WP Security Audit Log