WordPress Ping Optimizer uchroni od banu za zbyt częste pingowanie wpisów

Nie tylko przy opublikowaniu wpisu WordPress powiadamia usługi aktualizacji o nowym wpisie, ale także przy każdym zaktualizowaniu wpisu. Niestety za zbyt częste wysłanie powiadomień możemy dostać bana, mówiąc ogólnie zostać uznanym za spamera.

Wtyczka WordPress Ping Optimizer uchroni nas od tego blokując zbyt częste wysyłanie powiadomień, blokując całkiem wysyłanie powiadomień, gdy edytujemy opublikowany już wpis oraz gdy publikacja danego wpisu jest zaplanowana na inny dzień.

Na stronie ustawień tej wtyczki mamy główny włącznik/wyłącznik wysyłania powiadomień, dzięki któremu w każdej chwili możemy całkiem wyłączyć wysyłanie powiadomień bez potrzeby odwiedzania ustawień (Ustawienia > Pisanie) i czyszczenia listy usług aktualizacji. Oraz mamy ustawienie limitu, przykładowo wysyłanie powiadomień nie częściej niż 1 seria powiadomień (powiadomienia dla jednego wpisu) w przeciągu 15 minut – kolejne serie trafiają do listy zadań do wykonania przez CRON’a.

WordPress Ping Optimizer

Na tej samej stronie mamy także Ping log, czyli dziennik akcji jakie zostały podjęte.

Przykładowy wycinek z loga:

WordPress Ping Optimizer set

Zaczynając od dołu, wpis „Najlepszy front….” był edytowany więc pingowanie zostało zablokowane, to samo z następnym wpisem, którego publikacja nastąpi w innym terminie i w tym terminie dopiero powiadomione zostaną usługi aktualizacji, nie wcześniej. Później o 20:09 pingowanie zostało zablokowane z uwagi na przekroczenie limitu „jedna seria powiadomień na 15 minut”. A o 10:00 bez przeszkód powiadomione zostały usługi o opublikowaniu nowego wpisu na stronie – „Kolaż zdjęć…„.

WordPress Ping Optimizer obecnie nie czyści dziennika zdarzeń automatycznie co x czas, musimy co jakiś czas zrobić to sami poprzez kliknięcie Clear log na stronie ustawień tej wtyczki.

Strona wtyczki <http://wordpress.org/plugins/wordpress-ping-optimizer>