Woostroid – uniwersalny motyw do WooCommerce

Pod koniec 2016 roku WordPress zawojował 50% rynku CMS na świecie i stał się absolutnym monopolistom wśród używanych systemów zarządzania treścią. I co jest najważniejsze, systematycznie zwiększa swój udział na tym rynku. Zgodnie z ostatnimi danymi statystycznymi od organizacji W3Tech, wśród wszystkich stron, które zbudowane są o dowolny CMS, 58,8% opartych jest na WordPress (rys. 1).

Woostroid - uniwersalny motyw do WooCommerce
Rysunek 1. Popularność WordPress

Popularność tego systemu związana nie tylko z prostotą jego opanowania przez początkujących użytkowników, lecz także z możliwością stworzenia różnego typu stron, zaczynając od blogów a kończąc na sklepach internetowych. Do realizacji ostatnich dla użytkowników WordPressa dostępne są różne ecommerce dodatki, jednak najpopularniejszym rozwiązaniem jest WooCommerce.

WooCommerce jest darmowym dodatkiem, który został opublikowany 27 września 2011. Od tego czasu mocno się rozwinął i stał się nie tylko najpopularniejszym rozwiązaniem dla WordPress, lecz także jest jednym z najpopularniejszych rozwiązań ecommerce na świecie według danych za 2016 rok (rys. 2).

Woostroid - uniwersalny motyw do WooCommerce
Rysunek 2. Popularność WooCommerce

Jak wiecie Państwo, WooCommerce jest liderem rynku ecommerce. Można powiedzieć na pewno, że popularność tego rozwiania do tworzenia e-sklepów częściowo jest związana z monopolizacją rynku CMS przez WordPress. Jednak WooCommerce ma dojść poważną konkurencje – Magento, Prestashop, Shopify i OpenCart. A więc pierwsze miejsce rankingu ecommerce wskazuje jeszcze na przewagę dodatków i jego możliwości dla realizacji nowoczesnych sklepów internetowych. Jeśli korzystacie Państwo z tego rozwiązania, to na pewno znacie jego silne i słabe strony, dlatego nie będziemy opisywać ich.

Dzisiejszy wpis chcemy poświęcić cudownej nowości dla użytkowników WooCommerce. TemplateMonster stworzył swój pierwszy motyw flagowy dla tego dodatku, który łączy w sobie wieloletnie doświadczenie producenta w realizacji templatek dla WordPress i WooCommerce. Powitajcie motyw Woostroid – uniwersalne rozwiązanie pozwalające stworzyć nowoczesny sklep o dowolnej złożoności.

Woostroid - uniwersalny motyw do WooCommerce

Nazwa nowego produktu nie przypadkowo jest podobna do opisanego wcześniej motywu Monstroid i Monstroid 2. Jak i w przypadku templatkami dla WordPress, Woostroid zawiera szereg wbudowanych modułów, wtyczek i widgetów. Dzięki temu możecie realizować ciekawe projekty bez stosowania dodatkowych rozszerzeń.

Do Państwa dyspozycji jest ponad 25 modułów treściowych i konfigurowalnych siatek układu do edycji wyglądu już istniejących stron i szybkiego tworzenia nowych. Także i do tej templatki są dodane wtyczki TM Timeline, Mega Menu, Cherry Projects, zestaw fontów Google, opcje mediów społecznościowych itd. Sam motyw opiera się o Power Builder, co pozwala Państwu zarządzać zawartością strony w jeden klik myszką dzięki technologii „Przyciągnij i Upuść”.

Do kolejnych przewag motywu można odnieść rozbudowane opcje personalizacji, które pozwalają Państwu zarządzać wyglądem e-sklepu w trybie online. Dzięki temu można dodawać lub usuwać widgety, zmieniać kolorystykę, typografię, wybierać gotowe układy nagłówków, stopkę i oglądać rezultat na bieżąco.

Woostroid rozpowszechniany jest na licencji GPL wersji 3.0, co pozwala Państwu stosować go wielokrotnie do tworzenia dowolnej liczby stron www. Oprócz tego razem z motywem dostaniecie Państwo pliki źródłowe PSD i rozszerzoną dokumentację.

Więcej informacji o tym motywie można znaleźć na stronie produkt.

? https://www.templatemonster.com/pl/szablony-woocommerce/woostroid.html