Wiesz, że Akismet 3.x umożliwia odrzucanie komentarzy?

Wiesz, że Akismet 3.x umożliwia odrzucanie komentarzy?

Jeżeli instalowałeś nową wersję wtyczki Akismet z trzeciej serii to z pewnością wiesz, że jej strona ustawień przeszła kilka zmian. Natomiast jeżeli ją dotychczas użytkowałeś i zaktualizowałeś do wersji 3.x bez zaglądania na stronę konfiguracyjną lub odstawiłeś na dłuższą chwilę to być może nie wiesz kilku rzeczy.

https://wordpress.org/plugins/akismet/

1) Strona konfiguracji przeszła lifting i wyświetla teraz na całą szerokość statystyki działania i skuteczności wyłapywania/identyfikacji spamu.

akismet settings page

2) Nie musisz podawać już klucza api ręcznie, możesz skorzystać z WordPress.com Connect i zalogować się na swoje konto, a wtyczka zassie sobie potrzebne dane jak klucz api i typ konta.

akismet activate page

3) Możesz włączyć funkcję wyświetlającą ile dotychczas dodanych przez danego usera komentarzy zatwierdziłeś. Choć coś mi mówi, że ta funkcja akurat dotychczas była dostępna.

akismet settings page 02

4) Możesz włączyć funkcję aby komentarze oznaczone jako spam (tylko te z wysokim wskazaniem na spam) były od razu odrzucane, zamiast oznaczane jako spam i zapisywane w bazie. Dzięki temu najbardziej podejrzane komentarze od razu dostaną kopa a te mniej podejrzane dostaną plakietkę spam i trafią do ręcznej moderacji.

akismet ustawienia surowosc