Walidacja podanych adresów mailowych

Nieco inny sposób na ograniczenie dodawanych komentarzy czy rejestracji kont przez automaty. Wtyczka Mailgun Email Validator będąca nieoficjalną integracją z usługą Mailgun.com aktywuje walidację wpisanych adresów email w formularzu dodania komentarza, rejestracji konta i w każdym innym formularzu, który korzysta z funkcji is_email() (np: formularze wtyczki Contact Form 7).

Walidacja odbywa się na kilka sposobów, odpytanie serwera DNS, sprawdzenie rekordów MX, sprawdzenie składni/pisowni oraz ogólnie „konstrukcję” adresu czy jest zgodna z zasadami danego dostawcy poczty. Przykładowo email „test@gmail.com” jest niepoprawny bo w Gmail wymagane jest minimum 6 znaków a adres „test.test.test@yahoo.com” jest niepoprawny bo Yahoo zezwala tylko na jedną kropkę w nazwie. Ten ostatni sposób walidacji jest niestety ograniczony do popularnych dostawców poczty.

Jak działa walidacja można sprawdzić na formularzu demo, który jest dostępny pod adresem http://mailgun.github.io/validator-demo/.

Wtyczka nie posiada żadnych ustawień, jedyne co znajdziemy na utworzonej postronie po jej instalacji to pole na wpisanie klucza API i formularz demo jak pod powyższym adresem.

// Do działania potrzebne jest założenie konta na Mailgun.com w celu uzyskania klucza API.

Strona wtyczki http://wordpress.org/plugins/mailgun-email-validator/