Wymuszenie pobrania nowych wersji plików CSS/JS na żądanie

Gdy pracujemy nad motywem czy wtyczką można łatwo wymusić pobieranie nowych wersji plików CSS/JS nadpisując domyślne dodawanie aktualnej wersji do adresów plików na dodawanie czasu unixowego lub losowego ciągu cyfr czy przykładowo jeszcze prościej – wyłączając cache’owanie w przeglądarce z pomocą narzędzi dla programistów (jeżeli takie są dostępne w użytkowanej przeglądarce). Ale na stronie produkcyjnej myk z każdorazowym nadpisywaniem wersji odpada, a myk z cachem przeglądarki także, jeżeli nie my mamy zobaczyć naniesione poprawki ale nasz klient.

Na wordpress.org jest dostępna prosta wtyczka o nazwie Uncache Script, która także nadpisuje adresy URL plików CSS/JS i zamiast aktualnej wersji dodaje unikatową liczbę, ale odbywa się to jednorazowo i na nasze żądanie. A liczby nie są generowane losowo ale w sposób uporządkowany (1, 2, 3, 4,…).

Po zainstalowaniu i włączeniu, na stronie ustawień tej wtyczki mamy do użytku prosty metabox z aktualnie aktywną liczbą oraz przyciskiem wygenerowania nowej. Nanosimy poprawki, klikamy przycisk i gotowe.

Uncache Script