Układ siatki wszędzie, czyli dalsze rzeźbienia w UI WordPressa trwają w najlepsze

Dotychczas prócz powiewu świeżości w całym kokpicie i porządków na stronie głównej kokpitu, przebudowę przeszła strona zarządzania widgetami (dalej jestem zdania, że nie wyszło to najlepiej) i skórkami. A niebawem dostaniemy do użytku przebudowaną stronę zarządzania mediami i stronę instalacji nowych wtyczek. Nie da się ukryć, patrząc na koncepty, że zapowiada się bardzo fajne odświeżenie tych stron kokpitu.

Wtyczki

Przeszukiwanie repozytorium wtyczek z poziomu kokpitu będzie o wiele sprawniejsze. Przede wszystkim zamiast listy z nazwami wtyczek, ich opisami, pozostałymi tekstowymi informacjami i odnośnikami → siatka z blokami, gdzie każdy blok zawiera jedynie grafikę, nazwę, ocenę i przycisk instalacji. Jeżeli te informacje nam nie wystarczą to najeżdżamy kursorem na dany blok i klikamy przycisk, który zostaje wówczas wyświetlony, a który to dopiero wyświetli pozostałe informacje – tutaj raczej bez zmian, czyli to samo okienko co obecnie.

Kolejne zmiany to pasek narzędzi, gdzie znalazły się obecnie dostępne (ale bardziej wyeksponowane i lepiej widoczne) funkcje jak licznik wyników wyszukania, przycisk do głównej listy, przycisk do listy popularnych wtyczek, przycisk do listy ulubionych wtyczek i pole wyszukania i coś nowego → przycisk filtracji po kategoriach i tagach, czego bardzo dotychczas brakowało, a co przyda się nieraz.

Improving the Plugins Page

Media

Biblioteka mediów też dostanie układ siatki, ale tutaj układ siatki będzie jako dodatek, dotychczas dostępny układ listy nadal będzie dostępny. Podobnie jak przy wtyczkach, pola wyboru czy pole wyszukania trafiły do wyeksponowanego paska narzędzi, gdzie ulokowane zostały także przyciski zmiany widoku (lista / siatka).

media-Grid-ALT

Z tego co widać na kolejnym koncepcie, myślą o przerzuceniu tego co obecnie jest dostępne pod wysuwaną sekcją Opcje ekranu do paska narzędzi, dzięki temu w obrębie jednego paska narzędzi mamy wszystkie funkcje.

Media-Grid-show-hide

Kolejna zmiana dotyczy przycisku edycji danego medium, obecnie jego klikniecie przenosi nas do strony edycji. W nowej odsłonie po jego kliknięciu nie będziemy nigdzie przenoszeni, zamiast tego strona edycji wyświetli nam się w okienku modalnym.

edit-metadata

edit-image