Tryb „dark mode” może trafi do rdzenia… na razie dostępny jest w formie wtyczki

Ciemny motyw jest obecny w niektórych webowych usługach, obecny jest w niektórych systemach operacyjnych, obecny jest też na niektórych witrynach (np: YouTube) i być może w niedalekiej przyszłości będzie obecny w kokpicie WordPressa.

Po co taki ciemny motyw? Aby wieczorem gdy pracujemy na laptopie czy urządzeniu mobilnym a jedynym źródłem światła jest ekran naszego urządzenia zmniejszyć obciążenie i wysiłek z jakim w takich warunkach nasze oczy pracują.

Padła propozycja wdrożenia do rdzenia WordPressa takiej funkcji i może tak się stanie w niedalekiej przyszłości. Na obecną chwilę to tylko propozycja, która może skończyć jak dziesiątki innych.

Będzie co będzie, jest też wtyczka 😉

Niezależnie od tego jak taka propozycja funkcji skończy… już teraz możesz użytkować taki mroczny tryb lub jedynie przetestować. Funkcję taką oferuje wtyczka Dark Mode z oficjalnego repozytorium wtyczek do WordPressa. To właśnie autor tej wtyczki zgłosił propozycję dodania natywnie funkcji ciemnego kokpitu do WordPressa.

Tryb "dark mode" może trafi do rdzenia... na razie dostępny jest w formie wtyczki

A jeżeli nie prowadzisz sam witryny to zaręczam, że nie będzie niezgody lub potrzeby zagłosowania czy taki tryb aktywować czy nie ;)) Wtyczka nie aktywuje trybu „dark mode” globalnie dla każdego, taki tryb aktywujemy indywidualnie na stronie ustawień swojego profilu.

Dark Mode