Statyczne i pływające przyciski udostępniania wpisów

Bez przycisków udostępniania wpisów ani rusz. Jedni wolą przyciski pływające, czyli blok z takimi przyciskami przewija się wraz ze stroną, w efekcie cały czas jest dostępny. Inni wolą przyciski na stałe ulokowany nad lub pod zawartością wpisu.

Wtyczka Social Share With Floating Bar oferuje oba takie rozwiązania. I oba rozwiązania mogą być jednocześnie aktywne. I nie są to oryginalne przyciski, tylko niestandardowe więc szybkość ładowania witryny nie zostanie zakłócona potrzeba załadowania zewnętrznych skryptów i styli dla każde przycisku z osobna.

Do użytku mamy topowe serwisy społecznościowe – Facebook, Twitter, Google Plus, Pinterest i VK. Oraz przycisk wysłania linku do wpisu drogą mailową. Przyciski mogą być wyświetlane w formie samej ikony oraz w formie ikona + nazwa. Nie dotyczy to przycisków pływających, które są wyświetlane tylko w formie samej ikony. I wedle potrzeby możemy wybrać, które przyciski będą dostępne dla odwiedzających.

Do wyboru mamy cztery miejsca ulokowania przycisków – nad zawartością wpisu, pod zawartością wpisu, pływające i przyklejone do lewej krawędzi okna przeglądarki oraz pływające i przyklejone do prawej krawędzi okna przeglądarki.

Statyczne i pływające przyciski udostępniania wpisów

Dodatkowo opcjonalnie możemy aktywować przyciski na wstawionych do zawartości wpisu obrazków. Choć w tym przypadku dostępne są tylko 3 przyciski do wyboru – przycisk udostępnienia w serwisie Pinterest, przycisk wysłania maila i przycisk pobrania linku do obrazka (nie jest to bezpośredni link a link do wpisu z „kotwicą” do obrazka – przykład http://nazwa-serwisu.pl/tytul-wpisu/#YzlhMjRjYWMtM2Y – każdy obrazek ma swoją unikatową kotwicę).

Statyczne i pływające przyciski udostępniania wpisów

Pozostałe opcje to wyłączenie ładowania domyślnego skryptu i ostylowania wtyczki, jeżeli chcielibyśmy je dołączyć do plików motywu lub nadpisać. Jest też opcja ulokowania przycisków udostępnienia w innym miejscu niż domyślnie via shortcodes.

Social Share With Floating Bar