Social Share Button - przyciski udostępnienia z licznikiem per przycisk i ogólnym

Social Share Button – przyciski udostępnienia z licznikiem per przycisk i ogólnym

Prosta wtyczka bez fajerwerków do dodania przycisków udostępnienia treści w social media. 10 styli przycisków do wyboru, nieprzytłaczająca paleta opcji do ustawienia, współpraca z niestandardowymi typami wpisów, zliczanie udostępnień per przycisk i ogólne (ale w niestandardowy sposób) oraz opcja dodania własnego przycisku udostępnienia.

Social Share Button

Style przycisków

Łącznie do użytku mamy 10 styli, z czego 2 to oryginalne przyciski w wersji poziomej i pionowej, a 2 inne to wersje przyklejone do bocznych krawędzi okna przeglądarki.

Social Share Button style

Dostępne przyciski

Na dzień dobry dodano 6 przycisków: Facebook, Twitter, Google+, Pinterest, Reddit i Email (otwiera okno wysyłki via GMail). W razie potrzeby możemy dodać kolejne – wprowadzamy nazwę społecznościówki (nazwa jest na wewnętrzny użytek), wprowadzamy url strony udostępnienia w danej społecznościówce i opcjonalnie podajemy adresu url ikony (brak opcji uploadu) i gotowe. Niestety brak opcji podania koloru przycisku, każdy dodany przez nas przycisk będzie w kolorze szarym.

Social Share Button buttons url

Zliczanie udostępnień

Każdy z przycisków zawiera własny licznik udostępnień, dodatkowo po lewej obok przycisków możemy włączyć globalny licznik zliczający wszystkie udostępnienia. Samo zliczanie odbywa się w inny sposób niż to wygląda standardowo. Nie ma tu odpytania serwerów poszczególnych społecznościówek o ilość udostępnień, zamiast tego zliczana jest ilość kliknięć w poszczególne przyciski. Aby nie było nabijania licznika, kliknięty przycisk jest od razu blokowany przed ponownym kliknięciem, ale nie jest to trwała blokada via adres IP czy ciasteczko – blokada działa do momentu odświeżenia danej strony lub ponownego wejścia.

Ustawienia

Od strony konfiguracji ustawiamy, które przyciski mają być wyświetlane, gdzie mają być wyświetlane – nad/pod treścią wpisu oraz na stronach których typów wpisów. Dodatkowo możemy dodać margines do przycisków, włączyć wyświetlanie w wypisach wpisów, na stronie głównej i/lub stronach archiwum oraz włączyć globalny licznik udostępnień, który domyślnie jest wyłączony. I to tyle.

Brakuje opcji wyłączenia meta tagu Open Graph z obrazkiem wpisu, który jest dodawany przez wtyczkę, a który to będzie się nam dublował jeżeli korzystamy z wtyczki dodającej taki meta tag lub nasz użytkowany motyw to robi. Ale jest na to prosty trik, dodajemy poniższy zapis do pliku konfiguracyjnego (function.php) aktywnego motywu.

remove_action( 'wp_head', 'ssb_open_graph');

I po problemie.

Social Share Button