Sane Widget Sidebar Management - bardziej przyjazne dla użytkownika zarządzanie widgetami

Sane Widget Sidebar Management – bardziej przyjazne dla użytkownika zarządzanie widgetami

Wtyczka Sane Widget Sidebar Management wnosi do zarządzania widgetami z pozoru niewielkie usprawnienia ale niezwykle potrzebne, które sprawiają, że ta strona kokpitu jest bardziej przyjazna w użytkowaniu.

Jakie to usprawnienia wnosi ta wtyczka:

1) Przenosi wszystkie dostępne w skórce sidebary do rozwijanej listy

Obecnie wszystkie sidebary jakie zostały dodane do skórki są wyświetlane na dzień dobry i zwinięte do postaci nazwy sidebara. Prócz pierwszego, który jest zawsze rozwinięty.

sane-widget-sidebar-management 01

SWSM ukrywa wszystkie sidebary do postaci rozwijanej listy wyboru. W efekcie wyświetlony i rozwinięty jest tylko ten sidebar, który nas w danym momencie interesuje. Dzięki temu łatwiej przeciągnąć widget do sidebara znajdującego się obok niż do sidebara, który znajduje się gdzieś na końcu strony – użytkownicy skórek z liczną kolekcją sidebarów z pewnością to ucieszy.

sane-widget-sidebar-management 02

2) Dodaje skrzydła sidebarowi

Ok, mamy tylko jeden sidebar wyświetlany na stronie i kolumna z sidebarami lżejsza ale jest drugi problem – gdy ilość nie sidebarów a dostępnych widgetów jest duża, niekiedy bardzo spora (skórka z ThemeForest ;P) to przeciągnięcie widgetu z końca listy do sidebara, który tkwi u góry także jest nieco irytujące.

W tym przypadku SWSM robi prosty trik – przykleja sidebar do górnej krawędzi okna przeglądarki, więc bez względu czy dany widget u góry czy na dole listy wybrany sidebar zawsze będzie widoczny obok.

sane-widget-sidebar-management 03

Dzięki czemu przeciągnięcie widgetu do sidebara dla mniej doświadczonego użytkownika nie sprawi więcej problemów, a bardziej obeznani z interfejsem WordPressa użytkownicy nie będą się już musieli tak gimnastykować na stronie z widgetami 😉

http://wordpress.org/plugins/sane-widget-sidebar-management