Ręczna akceptacja użytkowników

Przy potrzebie ręcznego zatwierdzania każdego nowo zarejestrowanego użytkownika z osobna można sięgnąć po wtyczkę Eonet Manual User Approve. Prosta w obsłudze, treść wyświetlanych komunikatów i wysyłanych wiadomości mailowych możemy spersonalizować pod siebie, a zatwierdzanie użytkowników odbywa się z poziomu standardowej strony zarządzania użytkownikami. Co nie zakłóci współdziałania z innym wtyczkami działającymi na tej stronie.

Wtyczka dodaje opcje filtrowania wg statusu, kolumnę wyświetlającą aktualny status oraz przycisk zatwierdzenia lub odrzucenia rejestracji danego użytkownika. Opcja zatwierdzania i odrzucania jest dodana do masowych działań co z pewnością będzie przydatne przy większej ilości rejestracji.

Ręczna akceptacja użytkowników

Po aktywacji wtyczki, każdy rejestrujący się użytkownik będzie poinformowany, że trzeba będzie zaczekać na zatwierdzenie rejestracji przez administratora.

Ręczna akceptacja użytkowników

Z kolei na stronie logowania nowo zarejestrowany użytkownik zostanie poinformowany, że administrator został powiadomiony i wraz z zatwierdzeniem rejestracji drogą mailową zostaną wysłane dane logowania.

Ręczna akceptacja użytkowników

Stosowny komunikat pojawi się również, gdy niecierpliwy użytkownik będzie się próbował zalogować, a konto jeszcze nie zatwierdzone lub rejestracja została odrzucona bo taka funkcja jest dostępna.

Wtyczka nie posiada polskiego tłumaczenia, ale to nie stanowi problemu bo treść wyświetlanych komunikatów możemy zmienić z poziomu strony ustawień wtyczki.

Ręczna akceptacja użytkowników

Z tej samej strony możemy również zmienić domyślną treść i temat wysyłanych wiadomości mailowych – mail do admina, mail do użytkownika o akceptacji rejestracji i mail do użytkownika o odrzuceniu rejestracji.

Ręczna akceptacja użytkowników

Prócz możliwości wyłączenia mailowego powiadamiania admina o nowych rejestracjach, innych ustawień w obecnej wersji wtyczki nie udostępniono.


Aby zminimalizować ilość śmieciowych rejestracji warto przy okazji mieć aktywną wtyczkę Stop Spammers lub inną o podobnym zastosowaniu.


Eonet Manual User Approve