Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

W jednym z ostatnich wpisów przedstawiliśmy Państwu nowy darmowy motyw Monstroid 2 Lite, który pozwoli wam w szybki sposób zbudować stylowy blog, stronę hobbistyczną oraz prostą stronę firmową. Podany motyw rozpowszechniany jest na licencji GPL wersji 3.0, a więc nie macie żadnego ograniczenia w użyciu templatki dla celów komercyjnych. Także pisaliśmy, że Monstroid 2 Lite zbudowany w oparciu o nowy Cherry Framework 5.0, który zawiera jeszcze więcej opcji, przy tym jest wydajniejszy względem poprzedniej wersji frameworka. To wszystko sprawia, że podany motyw jest prostym i wygodnym rozwiązaniem dla realizacji strony www.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Jak zaznaczyliśmy, funkcjonalność Mostroid 2 Lite została realizowana w oparciu o najnowszą wersję Cherry Framework. Częściowo już wspominaliśmy o tym frameworku w cyklu artykułów o Monsrtoid oraz opisując darmowe motywy od TemplateMonster. Jest to własne rozwiązanie specjalistów z TemplateMonster, które stosuje się praktycznie we wszystkich motywach producenta. Przy tym Cherry Framework jest całkiem darmowym rozwiązaniem i może być stosowane do tworzenia własnych templatek dla WordPress. Dlatego przygotowaliśmy krótką prezentację tego frameworku.

Co jest nowego w Cherry Framework 5.0?

Poprzednia 4-ta wersja frameworku pojawiła się w czerwcu 2015 roku i zawiera kilka rewolucyjnych zmian. Przede wszystkim Cherry Framework 4.0 posiada modułową strukturę kodu, co pozwoliło deweloperom zrobić niezależnymi wtyczki wchodzące w jego zestaw. Oprócz tego te wtyczki dodają 100+ opcji, dzięki czemu można realizować najwybredniejsze projekty stron www.

Ze swojej strony Cherry Framework 5.0 zawiera przewagi poprzedniej wersji frameworku, przy tym jest wydajniejszy i zawiera jeszcze więcej możliwości do realizacji funkcjonalnych stron internetowych. Wśród kluczowych przewag podanego frameworku można wyodrębnić:
Dużą galerię UI elementów
Do Państwa użytku dostępne są 15 popularnych elementów graficznych: UI Select, UI Button, UI Textarea, UI Repeater, UI Color Picker, UI Icon Picker, UI Image Uploader itd.
Konfigurator API
Możecie rozszerzyć Państwo opcji personalizacji WordPress za pomocą wtyczki z Cherry Framework 5.0. Wystarczy zainicjować wtyczkę i przekazać do niej tablicę opcji zgrupowane według sekcji i paneli. Dzięki temu możecie zmieniać wygląd strony w trybie online.
Rozszerzalność
Korzystając z frameworku możecie Państwo rozszerzyć go funkcjonalność za pomocą własnych wtyczek. To pozwoli dostosować Cherry Framework 5.0 do własnych potrzeb.
Budowanie wtyczek
Cherry Framework jest doskonałym narzędziem służącym nie tylko do tworzenia motywów, lecz także do realizacji wtyczek. Wstępnie wbudowane wtyczki pomogą szybko stworzyć własne rozwiązanie oparte o podany framework.
Gotowy zestaw narzędzi
Nowy Cherry Framework zawiera gotowe bloki z kodem, co ułatwi i przyspieszy Państwu kodowanie motywu oraz wtyczki.
Strukturę modułową
W nowej wersji frameworku jest w pełni realizowana struktura modułowa. To pozwali Państwu korzystać się z wtyczek Cherry na zewnętrznych stronach www, również jak i używa cudze wtyczki i motywu na stronie używającej Cherry Framework.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Jakie są pozostałe przewagi Cherry Framework 5.0?

Cherry Framework 5.0 był stworzony z myślą o użytkownikach. Dlatego on będzie ciekawym rozwiązaniem również dla początkujących użytkowników, jak dla profesjonalistów. Do dodatkowych przewag nowej wersji frameworku można odnieść:
Oparcie o GPL wersji 3.0
Cherry Framework to darmowe rozwiązanie dostępne dla wszystkich użytkowników, którzy chcieliby wykorzystać go do tworzenia własnych motywów i wtyczek. Kod źródłowy jest dostępny na GitHub i każdy z was może dołączyć do jego modyfikacji.
Możliwość stworzyć stronę w ciągu dni, a nie miesiące
Za pomocą podanego frameworku możecie stworzyć Państwo funkcjonalną stronę internetową w ciągu kilku dni nawet, gdy posiadacie początkującą widzę na temat projektowania webowego.
Rozszerzona dokumentacja
Obecność dokładnej dokumentacji pozwała Państwu szybko zapoznać się z fajerwerkiem. Każdy moduł jest dobrze udokumentowany, dzięki czemu można znaleźć dokładną instrukcje, jak używać go pod czas tworzenia własnych motywów i wtyczek.
15+ darmowych wtyczek do użytku
Możecie skorzystać Państwo z 15 funkcjonalnych wtyczek zbudowanych w oparciu o Cherry Framework 5.0. Przy tym deweloperzy TemplateMonster pracują nad nowymi rozwiązaniami, a więc ta liczba będzie rosnąć z czasem.
Proste rozwiązanie dla początkujących
Cherry Framework 5.0 to idealne rozwiązanie dla osób początkujących. Za pomocą tego frameworku można w prosty sposób zmodyfikować już istniejący motyw oraz dodać nowe funkcji dla strony.

Gdzie można pobrać wtyczki Cherry Framework 5.0?

Podany framework jest kompatybilny z popularnymi wtyczkami dostępnymi na repozytorium WordPress. Przy tym dla użytkowników dostępne są już 9 rozwiązań zbudować w oparciu o Cherry Framework 5.0. Pobrać ich można na oficjalnym profilu TemplateMonster na serwisie wordpress.org oraz bezpośrednio na stronie Cherry Framework.
Przedstawimy krótko kilku wtyczek dostępnych do pobrania:
Cherry Projects pozwoli stworzyć Państwu funkcjonalne portfolio fotograficzne i zaprezentować obrazki i fotografii w Sieci.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Cherry Real Estate jest potężnym rozwiązaniem, które dodaje wszystkie niezbędne opcji dla sprzedaży i wynajęcia nierychłości na stronie www.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Cherry Sidebars to wtyczka do tworzenia i zarządzania obszarami widgetów.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Cherry PopUps pozwoli stworzyć Państwu wypływające okna pod czas wejścia na stronę i jej zamknięcia.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Cherry Search to wygodne rozwiązanie do szybkiego wyszukiwania informacji na stronie.

Powitajcie nowy Cherry Framework 5.0

Gdzie można pobrać sam framework?

Pobrać Cherry Framework można na stronie Cherry Framework. Oprócz nowej wersji frameworku możecie pobrać Państwo poprzednie wersji frameworku oraz wtyczki zbudowane o Cherry Framework 5.0.

Podsumowanie

Jeśli poszukujecie Państwo darmowe rozwiązanie do tworzenia strony internetowej, skorzystajcie się z Cherry Framework 5.0. Za jego pomocą można nie tylko dodać ciekawe opcji do już istniejącej strony i motywu, lecz także zbudować własną tempatkę lub wtyczkę dla WordPress. Cherry Framework ma otwarty kod, dlatego możecie dołączyć się Państwo do rozwoju frameworku.

Zapraszamy więc do rodziny Cherry 🙂