Powiązane wpisy w formie przyklejonego do okna przeglądarki paska

Blok powiązanych wpisów to nieodłączny element praktycznie każdej witryny. Wyświetla na podstawie aktualnie czytanego wpisu inne powiązane wpisy, wedle możliwości na podstawie treści, kategorii czy tagów. W efekcie odwiedzający zostaje nieco zachęcony do przeczytania innych wpisów w danym temacie.

Na ogół taki blok powiązanych wpisów wyświetlany jest pomiędzy końcem wpisu a sekcją komentarzy, niekiedy w bocznym sidebarze obok treści wpisu lub bezpośrednio w środku wpisu. Może też być wyświetlony w formie przyklejonego paska do dolnej części okna przeglądarki co oznacza, że widoczny jest od razu po wejściu na stronę wpisu i jest stale widoczny niezależnie od przewinięcia strony wpisu. Jeżeli interesuje was taki przyklejony blok to z pomocą dodania takiej funkcji przychodzi wtyczka Sticky Related Posts.

Powiązane wpisy są dobierane na podstawie kategorii lub tagów, a posortowane po dacie, autorze, tytule lub liczbie komentarzy. Opcjonalnie wpisy mogą być sortowane losowo.

Lista wpisów wyświetlana jest w formie poziomej, jednowierszowej listy podzielonej na kolumny. Domyślnie wyświetlanych jest 10 powiązanych wpisów, wartość tą można zmienić lub zwiększyć. I bez obaw przy większej ilości nie będzie efektu „zgniecenia” kolumn. Po pierwsze lista wyświetlana jest w formie slidera a po drugie ilość kolumn dopasowuje się do szerokości okna przeglądarki.

Powiązane wpisy w formie przyklejonego do okna przeglądarki paska

Powiązane wpisy w formie przyklejonego do okna przeglądarki paska

A jeżeli taki blok będzie przeszkadzał odwiedzającemu to może zostać ukryty do postaci przycisku.

Powiązane wpisy w formie przyklejonego do okna przeglądarki paska

Po stronie ustawień wtyczki, pomijając to co wymienione wyżej, możemy wyłączyć ikony wpisów, zmienić kolorystykę (kolor tła, obramowania i treści) czy ustawić aby strona klikniętego wpisu wyświetliła się w nowej zakładce a nie w obecnej.

Sticky Related Posts