Post Editing Toolbar

Post Editing Toolbar

Fajny dodatek do strony dodawania nowego wpisu, który dodaje przyklejony do dolnej krawędzi okna przeglądarki pasek narzędzi z opcjami publikacji tworzonego lub edytowanego wpisu, a metabox Opublikuj ukrywa bo w takiej sytuacji jest on po prostu zbędny. W razie potrzeby w prawym górnym rogu w Opcje ekranu jest opcja wyłączenia paska i włączenia metaboxu Opublikuj.

Post Editing Toolbar

Dodatkowo autor dodał kilka skrótów klawiszowych:

  • usunięcie wpisu – Ctrl+D
  • zmiana stanu – Ctrl+1
  • zmiana dostępności – Ctrl+2
  • wyświetlenie rewizji – Ctrl+3
  • zmiana daty publikacji – Ctrl+4

Post Editing Toolbar to jedna z tych wtyczek, którą instalujesz i zapominasz, nie posiada żadnych ustawień i jest gotowa do działania zaraz po rozpakowaniu, znaczy się zainstalowaniu. Lecz zanim ją zainstalujesz musisz wiedzieć dwie rzeczy:
1) nie współpracuje z wtyczkami, które „coś” dodają do metaboxu Opublikuj
2) na pasku narzędzi znajdziesz przycisk publikacji/aktualizacji wpisu i usunięcia oraz opcję zmiany stanu, dostępności i daty publikacji, ale nie znajdziesz przycisku zapisania jako szkic (to akurat nie problem, WordPress natywnie oferuje skrót do tego – Ctrl+S) jak i przycisku podglądu tworzonego wpisu. Autor dodał kilka skrótów klawiszowych, jednak w obecnej wersji (0.2.1) skrótu do podglądu brak.

Post Editing Toolbar