Podpowiadacz korzystający z bazy Google lub Wikipedii

Tak jak w edytorach HTML mamy podpowiedzi tagów HTML tak z pomocą wtyczki Instant Suggest do WordPressa będziemy mieć podpowiedzi dla wpisanych pojedynczych słów lub kilku słów naraz, podczas tworzenia wpisu.

Po zainstalowaniu tej wtyczki do paska narzędzi edytora wizualnego zostaną dodane trzy nowe przyciski.

Instant Suggest scr 02

Pierwsze dwie ikony odpowiadają za zaznaczenie wyrazu lub fragmentu tekstu dla którego chcemy wyświetlić podpowiedź. Ustawiamy kursor pisania na początku wyrazu lub fragmentu tekstu i klikamy na przycisk [abc a następnie ustawiamy kursor na końcu wyrazu lub fragmentu tekstu i klikamy przycisk xyz] i czekamy na wyświetlenie się tooltipsu z jedną podpowiedzią lub większą ich ilością. Podpowiedzi można też uzyskać zaznaczają tekst myszką lub klawiszami na klawiaturze: SHIFT+ klawisz Lewo/prawo lub CTRL+SHIFT+ klawisz Lewo/prawo.

Ostatni trzeci przycisk to ustawienia podpowiedzi, znajdziemy tam dwie zakładki, w pierwszej możemy wyłączyć/włączyć  dostępne metody zaznaczenie tekstu (skrót na klawiaturze, zaznaczenie myszką, zaznaczenie przyciskami wtyczki).

Instant Suggest scr 03

W drugiej zakładce wybieramy źródło podpowiedzi Google lub Wikipedia oraz wersję językową podpowiedzi.

Instant Suggest scr 04

W przypadku wybrania Google jako źródła podpowiedzi dodatkowo możemy wybrać czy ma to być wyszukiwarka Google, mapy Google, Google News czy może Google Images (niestety nie wyświetlone zostaną grafiki w podpowiedziach – choć byłaby to fajna opcja 😉 // z tego co zauważyłem to wyświetlone są praktycznie te same wyniki co po wybraniu Google Web).

Instant Suggest scr 05

I tak przykładowo po wybraniu Google Maps i następnie zaznaczeniu słowa Google w podpowiedziach wyświetlone zostaną adresy Google’a.

Instant Suggest scr 06

? http://wordpress.org/plugins/instant-suggest