Pantone Color roku 2020. Na co warto zwrócić uwagę projektując nową stronę?

Na początku millenium amerykańska firma Pantone LLC, znana z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym, zaczęła ogłaszać kolor roku. Autorytatywne przedsiębiorstwo zadaje trend nowego roku w designie w taki sposób. Przy tym specjaliści firmy, wybierając barwę, analizują różne kryteria, zaczynając od upodobań użytkowników, a kończąc problemami święta. Tak, na przykład, w ubiegłym roku kolor miał tytuł „Living Coral”. Wybór koloru nie był przypadkowy – miał przede wszystkim zwrócić uwagę na problemy ekologiczne związane z naszym środowiskiem.

5 grudnia Pantone Color Institute wskazali kolor roku 2020. Według przedsiębiorstwa jest to (ba-dam-ts) klasyczny niebieski (Pantone 19-4052).

Pantone Color 2020

Pantone kolor. Co to znaczy dla zwykłego internauta?

Wszystkie TOPowe designerzy webowe śledzą nie tylko za trendami w projektowaniu stron (technicznymi aspektami), lecz także kolorami proponowanymi od firmy Pantone. Możecie zwrócić uwagę, że już niedługi nowe motywy i grafiki będą posiadać klasyczny niebieski w swoich projektach. Ponadto, w nadchodzących miesiącach Pantone 19-4052 będzie wiódł prym w kolorystyce wszelkich ubrań, dodatków, a nawet wystroju wnętrz, czy też gadżetów. Czyli amerykańskie przedsiębiorstwo zadaje trendy w kolorystyce dla całego świata.

Czy dobrze używać klasyczny niebieski w projektowaniu stron?

Eksperci Pantone Color Institute mówią, że klasyczny niebieski jest ponadczasowy, elegancki, prosty, ale przyciąga spojrzenia intensywnością. Według opinii przedsiębiorstwa w 2020 roku ludzi muszą zadbać o spokoju, również własnym, jak i na świecie. A klasyczny niebieski świetnie nadaje się do tego celu.

Kolor 2020 od Pantone jest harmonijny i stonowany. Ułatwia on koncentrację, co jest niezwykle potrzebne dziś, kiedy technologia wyprzedza nasze zdolności przetwarzania wszystkiego.

Wiceprezes firmy Latrice Eisman mówi, że klasyczny niebieski to kolor nieba o zmroku, który jest wizualnym symbolem nowych startów. Jest to barwa, którą wszyscy widzą na całym świecie. Dlatego na Pantone 19-4052 na pewno przypadnie do gustu ludziom z różnych końców świata.

Pantone przygotował produkty wyposażone w klasyczny niebieski. W sklepie można zobaczyć tematyczne kubki oraz notatniki. Także możecie Państwo zobaczyć obrazy, które mają ten kolor w projektach. One powstały przy współpracy z firmą Adobę.

Przykłady motywów i elementów graficznych zawierających klasyczny niebieski

Planujecie Państwo wykorzystać klasyczny niebieski kolor w swoich projektach? Zebraliśmy kilka motywów i elementów graficznych w tych barwach. Mam nadzieję, że Was zainspirują na wielkie przebudowy strony.

Luvianna

Luvianna

Speed

Motyw Speed

Giner

Motyw Giner

Darmowe wektory

Labels templates