Nowe repozytorium skórek zapowiada się świetnie!

Dłubią przy oficjalnym repozytorium skórek, a pierwsze większe efekty tego dłubania można już podziwiać. I trzeba przyznać, że nowe repozytorium skórek zapowiada się bardzo fajnie.

Spis skórek z prostej listy przeobrażono w układ siatki, która teraz zawiera jedynie zrzut ekranu i tytuł skórki oraz ukryte (wyświetlane po najechaniu kursorem) przyciski wyświetlenia dodatkowych informacji i pobrania skórki.

new theme directory grid

Jeżeli chodzi o przeszukiwanie i filtrowanie listy skórek nic się nie zmieniło, nadal do użytku mamy przeszukanie skórek per słowo kluczowe, proste filtrowanie – wyróżnione, popularne, ostatnio dodane oraz rozszerzone filtrowanie. Jedynie co to działa to teraz bez przeładowania i przez to znacznie sprawniej niż obecnie.

new theme directory

Strony skórek zastąpiły okna popup, to tam wszelkie informacje o poszczególnych skórkach jakie obecnie są wyświetlane zostały upchnięte, jest też nowość – wykres pobrań.

new theme directory info popup

new theme directory info popup chart

Jeżeli chodzi o dema skórek, okienko popup rozszerzono na pełny ekran oraz dodano przyciski poprzednie demo i następne demo. Ogólnie działa to znacznie lepiej niż obecnie. Choć nadal dema skórek zawierają podstawowe elementy, jeżeli na zrzucie ekranu dana skórka zawiera jakieś custom widgety czy slajdery wymagające osobnego włączenia to w demie ich nie ujrzymy, czyli jak obecnie. Ponoć nad tym pracują aby to jakoś rozwiązać i dema lepiej funkcjonowały, lepiej oddawały to co pobierzemy.

new theme directory preview

W skrócie można powiedzieć, że repozytorium skórek będzie niczym zarządzanie skórkami w kokpitach naszych stron. I zapewne podobne odświeżenie wyglądu czeka repozytorium wtyczek. Jak dla mnie na plus. A Wy jak oceniacie nowy wygląd repozytorium skórek?

PS Nowy wygląd repo skórek dostępne jest pod adresem <https://wordpress.org/themesnew>.