Monstroid – pierwszy kontakt

Pod koniec ubiegłego miesiąca z czeluści Template Monster wypełzł stwór o nazwie Monstroid, przyjaźnie nastawiony mocarz z dość liczną towarzyszącą mu zgrają sług. A teraz na poważnie 😉

Patrząc na stronę reklamową na Template Monster odnosi się wrażenie, że pod nazwą Monstroid skrywa się zwykły motyw framework ale jest nieco inaczej. Pod nazwą Monstroid skrywa się zestaw współgrających ze sobą narzędzi, za pomocą którego łatwo wyrzeźbić czy bardziej wyklikać stronę firmową, portfolio, stronę eventową, blog czy sklep. A to wszystko z poziomu kokpitu naszej strony, bez potrzeby zaglądania do plików motywu. Oczywiście o ile nie mamy pomysłu na coś co wykracza po za obecnie udostępniony wachlarz customizacji i możliwych do włączenia i ustawienia opcji.

Ten zestaw narzędzi to motyw matka zapewniający funkcjonalność, motyw potomny dbający o kwestie wizualne, kilkadziesiąt wtyczek dodających kolejne funkcjonalności oraz wizualny kreator aby zapomnieć, że przy budowie strony głównej czy sprzedażowej potrzebny dobry edytor tekstowy i stosowna wiedza a wpisy nie muszą być takie szablonowe.

Po instalacji tego wszystkiego otrzymujemy taki własny plac budowy z prefabrykatami. Jak już wszystko od strony kokpitu mamy gotowe to resztę zostawiamy w rękach motywu potomnego Monstroid, którego zadaniem jest ładnie opakować to co sobie wyklikaliśmy i patrząc na poglądowe dema, ładnie mu to wychodzi. Przykładowo patrząc na demo sklepu tak na szybko nie wiem czy bym coś tam zmieniał. Chyba tylko dodał własną zawartość i zmienił logo 😉

Cały ten Monstroid kosztuje w przeliczeniu na polskie złotówki niecałe 300zł, wykładając tą kwotę otrzymujemy paczkę instalacyjną zawierającą:

Cherry Framework 4

Narzędzie numer 1. Motyw framework, który jest także motywem matką bez której wsparcia motyw potomny Monstroid nie może się obejść. Cherry dostarcza panel ustawień i customizacji oraz wykraczających poza rolę motywu dodatków jak lightbox czy powiadomienie o ciasteczkach.

Oferuje naprawdę sporo, a całkiem liczna ilość dodatkowych dedykowanych Cherry wtyczek rozszerza mniej lub bardziej jego możliwości.

26 wtyczek

Z czego 3 wtyczki to wtyczki, które większości użytkownikom WordPressa są znane: Contact Form 7, Regenerate Thumbnails i WooCommerce.

Cherry Blog Layouts
Cherry Charts
Cherry Data Manager
Cherry Grid
Cherry Live Chat
Cherry Mega Menu
Cherry Portfolio
Cherry Rank
Cherry Services
Cherry Shortcodes
Cherry Shortcodes Templater
Cherry Sidebar Manager
Cherry Simple Slider
Cherry Social
Cherry Team
Cherry Testimonials
Cherry White Label
Contact Form 7
MailChimp for WordPress Lite
MotoPress and CherryFramework 4 Integration
MotoPress Content Editor
MotoPress Slider
Regenerate Thumbnails
WooCommerce
YITH WooCommerce Compare
YITH WooCommerce Wishlist

Monstroid

Motyw potomny dla Cherry, który ładnie i gustownie wyświetla to co Cherry wypluwa… znaczy się generuje. Ale nie są to tylko kolorki. Monstroid wnosi swoje co nieco do Cherry i tego jak niektóre elementy są wyświetlane. Dla jednych dostarcza tylko ostylowanie a dla innych coś więcej. Przykładowo dla listy wpisów wnosi własne szablony i dla każdego formatu z osobna, dając razem ładną liczbę 😉

monstroid blog layouts list

Pojedyncze strony wpisów też dostają monstroidowy szablon i też dla każdego formatu z osobna. Ogólnie nie tak mało Monstroid nadpisuje Cherry.

To nie wszystko

W paczce instalacyjnej prócz dwóch motywów i 26 wtyczek znajdziemy zawartość demo, eksport przykładowych ustawień oraz zdjęcia i grafiki do wykorzystania.

A nie długo po zakupie Monstroida drogą mailową dostajemy link do pobrania innej paczki, paczki plików PSD do modyfikacji i wykorzystania, 3 klucze licencyjne, jeden do Monstroida, a dwa pozostałe (licencje Lifetime Personal) do wtyczek MotoPress Content Editor i MotoPress Slider. Drogą mailową dostajemy także link do pobrania specjalnego instalatora, za którego pomocą na naszym serwerze uruchomimy w pełni działające demo prezentujące różne typy strony. Ten instalator to wtyczka, która najpierw zasysa potrzebne składniki (motywy, wtyczki), następnie wsio instaluje, a na koniec ustawia i dodaje zawartość demo.

====

Na razie w dużym skrócie. Sam jeszcze oswajam tego stwora. W kolejnych wpisach opiszę po kolei zawartość Monstroida.

====

Duże podziękowanie dla Template Monster Polska za możliwość poznania Monstroida bliżej!

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/