Monstroid – kompletna instalacja równie łatwa co instalacja samego WordPressa

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid, który niedawno opuścił fabrykę produkcyjną Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Będąc w posiadaniu rozbudowanego motywu, najłatwiejszym sposobem na zrozumienie jego działania i ustawień oraz jak wygląda wyświetlenie danych elementów na stronie jest załadowanie przykładowych ustawień i zawartości. O ile taka opcja jest dostępna.

Jeżeli chodzi o Monstroid taka opcja jest dostępna ale nie znajdziemy jej w ustawieniach motywu, tylko w formie odrębnego instalatora udostępnionego w postaci wtyczki o nazwie Monstroid Wizard. Ten instalator nie tylko załaduje przykładowe ustawienia i utworzy pokazową zawartość ale i wgra co niezbędne. A wszystko za sprawą kilku kliknięć. W efekcie prócz tej wtyczki nic innego nie będziemy musieli pobierać.

Etap 1: Pobranie i wgranie instalatora

Po zakupie motywu Montroid na podany adres mailowy dostajemy info potwierdzające zakup, klucz licencyjny, link do pobrania paczki instalacyjnej i link do pobrania wtyczki Monstroid Wizard. Pobieramy na nasz dysk tą wtyczkę, a następnie poprzez kokpit naszej strony (Wtyczki -> Dodaj nową) wgrywamy na serwer.

monstroid wizard step 1

Następnie klikamy Włącz wtyczkę aby sfinalizować proces instalacyjny wtyczki Monstroid Wizard.

monstroid wizard step 2

Etap 2: Odpalamy instalator

Po włączeniu wtyczki zostaniemy przekierowani na stronę zarządzania wtyczkami, gdzie czeka na nas już komunikat z przyciskiem uruchomienia kilkuetapowego instalatora.

monstroid wizard step 3

Klikamy wyróżniony przycisk Install theme, następnie wpisujemy klucz licencyjny, który otrzymaliśmy drogą mailową. I klikamy przycisk Start.

monstroid wizard step 4

Etap 3: Wybranie motywu

Pierwszy etap instalacji to wybranie czy chcemy zainstalować tylko Monstroid, który w zupełności wystarczy czy Monstroid i któryś z przygotowanych dla niego motywów potomnych, które wnoszą ostylowanie, obrazki, ustawienia i inne elementy z myślą o danym przeznaczeniu tematycznym.

monstroid wizard step 5

Jeżeli sam Monstroid to klikamy na przycisk Install po lewej, jeżeli jednak chcemy coś więcej (motyw nie tylko z uniwersalnym wyglądem ale i motyw z dedykowanym wyglądem) to klikamy na przycisk Install po prawej i przeglądamy dostępne motywy potomne.

monstroid wizard step 5 - themes list

A następnie po wybraniu tego, który nam się podoba klikamy znajdujący się pod nim przycisk Install.

Etap 4: Wgranie motywów i wtyczek

Wraz z kliknięciem przycisku Install pod wybranym motywem, rozpoczyna się kolejny etap, etap wgrania na serwer tego co będzie potrzebne oraz tego z czego być może skorzystamy:

  • Motyw główny Cherry Framework  – to on dostarcza zaplecze funkcji i opcji do ustawienia oraz panel konfiguracyjny poprzez, który łatwo dostosujemy pod siebie wybrane elementy.
  • Motyw Monstroid, który ładnie wyświetli to co poustawiamy, powłączamy i pododajemy na stronie.
  • Motyw potomny, jeżeli taki wybraliśmy w poprzednim kroku.
  • Dodatkowe wtyczki rozbudowujące to co w standardzie i dodające nowe możliwości.

monstroid wizard step 6

Mało tego nie jest, więc proces ten może chwilę potrwać.

Etap 5: Wgranie zawartości pokazowej

Poprzedni etap instalatora wgrał na serwer i aktywował motywy i wtyczki. Kolejny etap to wstępna konfiguracja oraz przykładowa zawartość, z której dowiemy się jak co działa i wygląda. W finalnym efekcie otrzymamy demo prezentujące przykłady różnych typów stron – strona firmowa, blog, sklep etc. Dokładnie takie samo demo jakie jest do wglądu na stronie sprzedażowej Monstroida – http://www.templatemonster.com/pl/demo/55555.html.

Ten etap jest opcjonalny. I jeżeli nie chcemy demo zawartości to możemy pominąć ten etap klikając Skip this step. Jeżeli jednak chcemy kontynuować to klikamy jeden z dwóch wyróżnionych przycisków – Install from cloud lub Install from folder.

monstroid wizard step 7

Oba służą do wgrania na nasz serwer paczki demo zawartości, różnica jedynie taka, że ten po lewej zaciągnie paczkę z serwerów Template Monster a ten drugi z dysku naszego komputera. Także klik i gotowe albo klik i wskazujemy instalatorowi paczkę demo zawartości na naszym dysku, która znajduje się z w paczce instalacyjnej.

Etap 6: Instalacja zawartości pokazowej

Jak już proces wgrywania paczki demo zostanie zakończony…

monstroid wizard step 8

… klikamy przycisk Continue Install, który rozpocznie tworzenia kompletnego dema Monstroida.

monstroid wizard step 9

Podobnie jak przy wgrywaniu motywów i wtyczek, ten etap też chwilę trwa. Gdy zostanie zakończony otrzymamy stosowne info.

monstroid wizard step 10

I to tyle

Motywy i wtyczki zostały wgrane i aktywowane, demo zawartość wprowadzona. A sam instalator zakończył swoje działanie. Można już przejść do zapoznania się z tym co zostało poinstalowane i dodane.

PS W razie jakiś technicznych pytań, po prawej na dole kokpitu WordPressa mamy przycisk uruchomienia okna czatu.

monstroid wizard step 11

=== === ===

Motyw Monstroid (wraz z całą zawartością) kosztuje 300 zł, obecnie w promocji 195 zł.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/