Ferajna Monstroida – Cherry Shortcodes Templater

Wpis jest częścią cyklu wpisów dedykowanych zdobywającemu popularność motywowi Monstroid spod skrzydeł Template Monster.

template monster monstroid theme banner 01
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/

Motywowi Monstroid towarzyszy pokaźny zestaw wtyczek, z którymi zyskuje na funkcjonalności pod względem możliwości wzbogacenia treści o różne dodatki jak i pod względem wszechstronności co do typu strony jaki można wdrożyć.

Poznajmy kolejną z nich…

– Cherry Shortcodes Templater –

Bardzo fajny dodatek pakietu Cherry, z poziomu kokpitu możemy zmodyfikować wszystkie szablony wpisów oraz niestandardowych typów wpisów – wykresy, portfolio, usługi, zespół, referencje i slajdery. Możemy też zmodyfikować szablony bannerów i list wpisów. Przy pełnej instalacji motywu Monstroid „trochę” tych szablonów jest 😉

WordPress domyślnie oferuje edytor poprzez który możemy z poziomu kokpitu nanieść zmiany w plikach wgranych na serwer motywów (Wygląd > Edytor) i wtyczek (Wtyczki > Edytor). Modyfikacja szablonów poprzez Cherry Shortcodes Templater wygląda podobnie, tyle, że listę plików do edycji mamy po lewej i jest ona pogrupowana per typ. Dodatkowo pod oknem edytora mamy listę dostępnych tokenów.

WordPress Monstroid Shortcode Templates

A jeżeli nie chcemy modyfikować a utworzyć własny szablon to i to możemy uczynić z pomocą tej wtyczki. Wystarczy po lewej w danym typie treści wybrać Add New.

WordPress Monstroid Shortcode Templates custom template

W razie chęci utworzenia własnego szablonu na wzór któregoś z obecnych to mamy do użytku opcję duplikacji. Otwieramy do edycji wybrany szablon, klikamy po prawej obok nazwy szablonu przycisk Edit, w menu wybieramy Duplicate i otrzymujemy kopię szablonu.

WordPress Monstroid Shortcode Templates duplicate template

Pozostaje nanieść personalizację i zapisać.

http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/
Strona motywu: http://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid/