Monstroid 2 podobnie jak poprzednia wersja ma szeroki wachlarz możliwości wykorzystania. Strona firmowa, portfolio, blog prywatny, sklep czy serwis newsowy? Nie ma problemu, korzystamy z gotowego profilu instalacyjnego lub samodzielnie tworzymy nasz nowy serwis korzystając z dostępnych motywów potomnych i narzędzi.

A skoro mowa o narzędziach, czytaj wtyczkach, nowa wersja motywu to także nowy zestaw wtyczek, część już jest Wam znana a część nie. W kolejnych wpisach z cyklu Monstroid 2 poznacie nowych towarzyszy Monstroida. Czas na kolejną wtyczkę, poznajcie…
=== Cherry Projects ===
Wchodząca w skład pakietu Cherry Framework wtyczka Cherry Projects umożliwia prezentację dotychczasowych dokonań na gruncie prywatnym lub firmowym.
Ostatnie hobbistyczne projekty? Najnowsze realizacje firmowe dla klientów? A może wszystkie projekty firmowe w ramach pokazu możliwości i umiejętności? Z wtyczką Cherry Projects możemy to ładnie i łatwo zaprezentować na stronie.
Do dyspozycji dostajemy pełny zestaw, stronę wyświetlającą listę dodanych projektów z opcją filtrowania, formularz publikacji projektów oraz zestaw ustawień umożliwiających dostosowanie działania i wyglądu do własnych potrzeb.
Formularz publikacji projektu
Formularz nie odbiega od standardowego formularza publikacji wpisu. Również i tu mamy do dyspozycji metabox z wyborem formatu wpisu (Zwykły wpis, Obrazek, Galeria, Plik dźwiękowy, Film), metabox z wyborem kategorii, metabox z opcją przypisania tagów czy metabox z ikoną wpisu.
Unikatowy jest tu natomiast metabox z ustawieniami projektu. W przypadku wybrania innego formatu wpisu niż „Zwykły wpis”, możemy nanieś ustawienia wizualne dla wybranego formatu wpisu i dodać same pliki pomijając główne pole na zawartość wpisu. Natomiast w ustawieniach ogólnych mamy pole na odnośnik wraz z tekstem i ustawieniem parametru odesłania
Ponadto mamy opcję dodania pól opisu projektu (dla każdego projektu możemy zdefiniować unikatowe pola opisowe) oraz pola umiejętności/wykorzystanych technik z procentowym suwakiem.
Strona projektu
Podobnie jak wyżej, strona projektu również nie odbiega od standardowego wyglądu strony wpisu. Tytuł, ikona wpisu, meta dane (autor, kategorie, tagi, data publikacji) oraz główna zawartość opisowa projektu. Różnica zachodzi na dole strony, gdzie wyświetlane są dodane pola opisowe projektu oraz pola umiejętności.
Lista projektów z filtrowaniem
Domyślnie strona z listą opublikowanych projektów w formie siatki zawiera podstawowe informacje o każdym projekcie, ikony wpisów i zajawki opisowe. Plus opcje filtrowania listy po kategoriach oraz klasyczną paginację.
Ustawienia strony głównej z projektami
Jeżeli nam domyślny wygląd i działanie strony z listą projektów nie odpowiada, mamy do dyspozycji szereg ustawień personalizujących tą stronę.
Po pierwsze możemy zmienić wygląd listy – do wyboru mamy pięć styli. Po drugie możemy zmienić styl paginacji – tutaj do wyboru 3 style i opcja wyłączenia paginacji. Po trzecie możemy zmienić animację ładowania listy oraz animację dla akcji najechania kursorem na element listy.
Po czwarte opcja wyłączenia filtracji lub zmiany filtracji po kategoriach na filtrację po tagach. Opcjonalnie możemy zdefiniować listę kategorii/tagów, które mają być brane pod uwagę co przyda się, gdy lista kategorii/tagów długa a chcemy aby tylko wybrane były dostępne w filtrowaniu. Możemy też zmienić domyślną wartość sortowania i kierunek sortowania
Po piąte możemy dodać własne pliki szablonów list projektów oraz własne szablony wyglądu formatów projektów.
Po szóste ustawienie maksymalnej liczby projektów per strona, zwiększenie/zmniejszenie marginesów między elementami na liście projektów czy ustawienie na ile kolumn ma być podzielona lista projektów na urządzeniu desktopowym, tablecie i smartfonie lub mniejszych urządzeniu.
====== ====== ====== ====== ======
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html
Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html