Monstroid 2 (2018) to nowy page builder – Elementor

Wpis jest częścią cyklu Monstroid 2 (2018) opisującego nowy motyw spod skrzydeł Template Monster. Co prawda motyw nie nowy a jedynie jest to nowe wydanie ale lista zmian na tyle duża, że praktycznie mamy nowy motyw.

W nowym wydaniu motywu dotychczasowy page builder został zastąpiony znacznie wygodniejszym w użytkowaniu, znacznie szybciej działającym, znacznie rozbudowanym i znacznie popularniejszym rozwiązaniem o nazwie Elementor. Z pewnością gdzieś już spotkaliście się z tym page builderem, czy to w obecnie użytkowanym motywie, czy przeglądając grupy na Facebooku czy przeglądając internety. Było o nim też tutaj na DropDire przy okazji opisywania motywu Interous.

Rozwijający motyw zespół Template Monster nie tylko wprowadził nowy page builder ale i go rozbudował o własne elementy do wykorzystania, a jest ich całkiem sporo… naprawdę sporo.

〰 Elementor 〰

Ostatnią wtyczką z nowości odświeżonego wydania motywu Monstroid 2 to totalnie nowy page builder Elementor, który już na dobre wkradł się do ekosystemu sklepu Template Monster. I zapowiada się na dłuższe wykorzystanie tego page buildera w miejsce autorskiego.

Wraz z nowym page builderem otrzymujemy wszechstronne możliwości przygotowania niestandardowych stron i wpisów. Niezależnie czy to wpis będący recenzją jakiegoś produktu, podstrona z ofertą, strona kontaktowa czy strona główna.

Utworzenie niestandardowej podstrony nie jest trudne, dodajemy kolejne sekcje, ustawiamy ich wielkość, marginesy czy kolorystykę, a z lewego paska narzędzi przeciągamy kolejne elementy w zależności od tego co dana sekcja ma zawierać.

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

W każdej chwili możemy dokonać edycji bez potrzeby kasowania danego elementu i dodawania od nowa.

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

Niezależnie czy chodzi o modyfikację treści jak na powyższym obrazku czy jak poniżej o zmodyfikowania adresu filmu wyświetlanego w okienku popup po kliknięciu przycisku odtwarzania.

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

Dodanie interakcyjnych elementów, sliderów, przycisków, formularzy jak i popularnych wypunktowanych list z ikonami nie stanowi wyzwania. Co z pewności zadowoli mniej technicznych użytkowników.

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

Jak każde tego typu rozwiązanie na początku będzie potrzebne zaznajomienie się w działaniu i w interfejsie, ale nie powinno to długo nam zająć. Edytor jest jednym z bardziej intuicyjnych. W końcu nie bez przyczyny szybko zdobył uznanie wśród społeczności WordPressa i jest obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań do budowy niestandardowych podstron.

W nowym wydaniu motywu Monstroid 2 w ramach nowego page buildera Elementor mamy nie tylko zestaw domyślnych elementów do wykorzystania przy budowie podstron. Autorzy motywu za pośrednictwem dodatkowych wtyczek dodali dziesiątki gotowych elementów, te mniej jak i bardziej spotykane na stronach. Spójrzcie na poniższą listę, prawda, że niezły zestaw??

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

I tak oto dotarliśmy do końca cyklu nowości w nowym wydaniu motywu Monstroid 2, pozostawiając nowy page builder jako wisienkę na trocie. Pora na podsumowanie wszystkich nowości nowego Monstroid 2…. ale to już w kolejnym wpisie.

Monstroid 2 (2018) to nowy page builder - Elementor

? Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html

? Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html