Monstroid 2 (2018) to kilka wtyczek, które znacie

Jak wspominałem w poprzednim wpisie dotyczącym nowego wydania motywu Monstroid 2 w dotychczasowym zestawie wtyczek zaszły zmiany. Część wtyczek dotychczas pełniąca zestaw preinstalowanych wtyczek wraz z wybranym profilem instalacyjnym wyleciała, kolejna część wtyczek stała się zbędna z uwagi na zmiany w samym motywie jak i ogólnym zestawie wtyczek, inne wtyczki zamienione zostały na ich nowe odpowiedniki lub przeszły lifting. Ale są i wtyczki, które były i nadal są obecne, a które znacie. Bo to najbardziej popularne wtyczki.

Jest też wtyczka, którą możecie znać m.in. z cyklu opisującego motyw Interous.

Contact Form 7

Monstroid 2 (2018) to kilka wtyczek, które znacie

Wtyczka do budowy formularzy różnego przeznaczenia, choć najczęściej wykorzystana do budowy formularza kontaktowego. Jeżeli jakiś motyw lub jakaś wtyczka ma wsparcie dla wtyczki do budowy formularzy to na 99% mowa o tej wtyczce. Nie inaczej jest w przypadku nowego wydania motywu Monstroid 2. Demo motywu posiada gotowe przykłady strony kontaktowej, w których wykorzystano formularz utworzony w oparciu o właśnie wtyczkę Contact Form 7.

Czyli tworzymy potrzebne formularze po stronie kokpitu, które następnie po wyświetleniu po stronie odwiedzających będą miały spójny wygląd wizualny z resztą witryny.

WooCommerce

Monstroid 2 (2018) to kilka wtyczek, które znacie

W ekosystemie Drupala do uruchomienia sklepu społeczność ma do wyboru moduł Ubercart oraz Commerce. Wedle potrzeb i możliwości rozbudowy wybieramy jeden lub drugi moduł. W przypadku WordPressa jest wtyczka WooCommerce i długo długo nic. W zasadzie jest w ogóle inna? ;)))

Niesamowicie popularna wtyczka do uruchomienia sklepu w obrębie naszej witryny. Spolszczona, z bogactwem możliwości na dzień dobry i różnych opcjonalnych funkcjonalności za pośrednictwem dodatkowych wtyczek rozbudowujących obecne funkcje lub dodających zupełnie nowe funkcje. Dodatkowo spora ilość usług świadczonych przez różne firmy (m.in. polskie jak WP Desk) stricte dla użytkowników tej wtyczki mówi jasno, że to wtyczka bezkonkurencyjna. A fakt, że 3 lata temu firma ją rozwijająca została przejęta przez Automattic tylko spotengował jej popularność i zapewnił spokój ducha dla dotychczasowych użytkowników, że dalszy rozwój tej wtyczki „jeszcze nieco” potrwa.

Elementor

Monstroid 2 (2018) to kilka wtyczek, które znacie

Jeżeli śledzicie wpisy na DropDire lub śledzicie bloga firmy Template Monster to wiecie, że zainteresowali się bardzo zewnętrznym (czyli nie ich autorstwa) page builderem Elementor, który nie da się ukryć, że zyskuje na popularności a wraz z kolejnymi wydaniami zyskuje na funkcjonalności. Na tyle się nim zainteresowali, że wdrażają go w kolejnych motywach, także w nowym wydaniu Monstroid 2 zastępując nim dotychczasowe rozwiązanie.

Pokrótce o tej wtyczce pisałem w we wpisie Interous – nowy page builder, nowe możliwości, a ponieważ w Monstroid 2 (2018) nie tylko zyskujemy wsparcie dla tej wtyczki ale i zestaw dodatkowych dedykowanych elementów i widgetów do wykorzystania to wypada poświęcić osobny wpis.

Monstroid 2 (2018) to kilka wtyczek, które znacie

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html