Wpis jest częścią cyklu Monstroid 2 (2018) opisującego nowy motyw spod skrzydeł Template Monster. Co prawda motyw nie nowy a jedynie jest to nowe wydanie ale lista zmian na tyle duża, że praktycznie mamy nowy motyw.
W poprzednim wpisie poznaliście nadal dostępne wtyczki, które nie tylko z tym motywem najczęściej są użytkowane. Czas na wtyczkę, która do poprzedniego wydania motywu Monstroid 2 nie była dołączona. Poznajcie…
〰 JetMenu 〰
Gdy zajdzie potrzeba dodania na stronie rozbudowanego menu, przykładowo zawierającego listy wpisów z wybranych kategorii czy widgety i multimedia to ta wtyczka nam to umożliwi w wygodny i szybki sposób.
Co prawda w poprzednim wydaniu motywu Monstroid 2 mieliśmy również transformację zwykłego menu w wersję znacznie rozbudowaną to w nowym wydaniu tego motywu działa to znacznie wygodniej. Po części za sprawą przebudowy samej wtyczki aktywującej rozbudowane menu a po części, a właściwie głównie za sprawą nowego page buildera.
Budowa tzw mega menu jest teraz tak wygodne i łatwe, że po krótkim zapoznaniu się z dostępnymi opcjami i funkcjami bez większych trudności, tak myślę, utworzycie menu wedle potrzeb i planów.
Wszystko odbywa się na standardowej stronie zarządzania menu w WordPress. Aby zacząć transformację danego menu wystarczy po lewej nad listą typów odnośników przełączyć suwak na aktywny, aby ogólnie aktywować działanie wtyczki dla danego wybranego menu, a następnie po najechaniu na wybrany odnośnik menu kliknąć przycisk JetMenu co umożliwi wstępne naniesienie ustawień.
Mamy to dyspozycji podstawowe ustawienia jak ukrycie etykiety menu, dodanie ikony czy ustawienie odstępu.
Natomiast wchodząc w zakładkę Content dodajemy zawartość jaka się pokaże po najechaniu kursorem na dany odnośnik menu. I tutaj do akcji wkracza pośrednia wtyczka czyli nowy page builder Elementor. Mamy tutaj pokaźny zestaw elementów do wykorzystania a każdy element możemy spersonalizować pod swoje potrzeby.
Formularz logowania/rejestracji? Lista ostatnich wpisów z poszczególnych kategorii? Zbiorcza lista ostatnich wpisów? Formularz zapisu do newslettera? Oferowane usługi? A może reklamowe wideo?
Chwila „zabawy” i gotowe. Przykładowo reklamowe wideo po najechaniu na odnośnik Shop.
Co najważniejsze nie tracimy czasu na kwestie wizualne bo to zapewnia sam motyw i dodane do niego wsparcie dla wymienionych wtyczek.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html
Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html