Monstroid 2 (2018) to – JetMenu

Wpis jest częścią cyklu Monstroid 2 (2018) opisującego nowy motyw spod skrzydeł Template Monster. Co prawda motyw nie nowy a jedynie jest to nowe wydanie ale lista zmian na tyle duża, że praktycznie mamy nowy motyw.

W poprzednim wpisie poznaliście nadal dostępne wtyczki, które nie tylko z tym motywem najczęściej są użytkowane. Czas na wtyczkę, która do poprzedniego wydania motywu Monstroid 2 nie była dołączona. Poznajcie…

〰 JetMenu 〰

Gdy zajdzie potrzeba dodania na stronie rozbudowanego menu, przykładowo zawierającego listy wpisów z wybranych kategorii czy widgety i multimedia to ta wtyczka nam to umożliwi w wygodny i szybki sposób.

Co prawda w poprzednim wydaniu motywu Monstroid 2 mieliśmy również transformację zwykłego menu w wersję znacznie rozbudowaną to w nowym wydaniu tego motywu działa to znacznie wygodniej. Po części za sprawą przebudowy samej wtyczki aktywującej rozbudowane menu a po części, a właściwie głównie za sprawą nowego page buildera.

Budowa tzw mega menu jest teraz tak wygodne i łatwe, że po krótkim zapoznaniu się z dostępnymi opcjami i funkcjami bez większych trudności, tak myślę, utworzycie menu wedle potrzeb i planów.

Wszystko odbywa się na standardowej stronie zarządzania menu w WordPress. Aby zacząć transformację danego menu wystarczy po lewej nad listą typów odnośników przełączyć suwak na aktywny, aby ogólnie aktywować działanie wtyczki dla danego wybranego menu, a następnie po najechaniu na wybrany odnośnik menu kliknąć przycisk JetMenu co umożliwi wstępne naniesienie ustawień.

Monstroid 2 (2018) to - JetMenu

Mamy to dyspozycji podstawowe ustawienia jak ukrycie etykiety menu, dodanie ikony czy ustawienie odstępu.

Monstroid 2 (2018) to - JetMenu

Natomiast wchodząc w zakładkę Content dodajemy zawartość jaka się pokaże po najechaniu kursorem na dany odnośnik menu. I tutaj do akcji wkracza pośrednia wtyczka czyli nowy page builder Elementor. Mamy tutaj pokaźny zestaw elementów do wykorzystania a każdy element możemy spersonalizować pod swoje potrzeby.

Monstroid 2 (2018) to - JetMenu

Formularz logowania/rejestracji? Lista ostatnich wpisów z poszczególnych kategorii? Zbiorcza lista ostatnich wpisów? Formularz zapisu do newslettera? Oferowane usługi? A może reklamowe wideo?

Chwila „zabawy” i gotowe. Przykładowo reklamowe wideo po najechaniu na odnośnik Shop.

Monstroid 2 (2018) to - JetMenu

Co najważniejsze nie tracimy czasu na kwestie wizualne bo to zapewnia sam motyw i dodane do niego wsparcie dla wymienionych wtyczek.

Monstroid 2 (2018) to - JetMenu

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html