Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

Wpis jest częścią cyklu Monstroid 2 (2018) opisującego nowy motyw spod skrzydeł Template Monster. Co prawda motyw nie nowy a jedynie jest to nowe wydanie ale lista zmian na tyle duża, że praktycznie mamy nowy motyw.

W nowym wydaniu motywu dotychczasowy page builder został zastąpiony znacznie wygodniejszym w użytkowaniu, znacznie szybciej działającym, znacznie rozbudowanym i znacznie popularniejszym rozwiązaniem o nazwie Elementor. Z pewnością gdzieś już spotkaliście się z tym page builderem, czy to w obecnie użytkowanym motywie, czy przeglądając grupy na Facebooku czy przeglądając internety. Było o nim też tutaj na DropDire przy okazji opisywania motywu Interous.

Rozwijający motyw zespół Template Monster nie tylko wprowadził nowy page builder ale i go rozbudował o własne elementy do wykorzystania, a jest ich całkiem sporo… naprawdę sporo.

〰 Jet rodzina 〰

W sumie rozwijający motyw dodali do paczki instalacyjnej motywu 10 nowych wtyczek rozbudowujących page builder Elementor o nowe elementy wizualne do wykorzystania przy budowie wpisu czy podstrony czy strony głównej. Z czego jedna wtyczka JetThemeCore to wtyczka integracyjna i pełniąca rolę panelu zarządzania. Mamy wykaz wszystkich wtyczek wchodzących w skład i wedle potrzeb wszystkie lub tylko wybrane instalujemy i aktywujemy. A okresowo aktualizujemy.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

Pozostałe wtyczki rozszerzające domyślną funkcjonalność page buildera Elementor to:

  • JetElements
  • JetTabs
  • JetReviews
  • JetMenu
  • JetBlog
  • JetTricks

Razem dają pokaźny i zróżnicowany zestaw elementów do wykorzystania… od tych popularnych i najczęściej spotykanych po mniej spotykane elementy na witrynach. Zakładki, galerie zdjęć, tabele cen, portfolio, listy wpisów, paski postępu, odliczanie czasu, przyciski, ikony, etykiety, bannery, mapa, elementy budowania strony głównej czy stron archiwum, zakładki, recenzje czy formularze.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

JetBlocks

Tutaj mamy kolejne elementy ale już nieco „na około” głównej zawartości występujące najczęściej jak nawigacja typu ścieżka okruszkowa, formularz logowania, formularz rejestracji, menu, logo witryny, pole wyszukania czy podsumowania kwoty zakupów.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

JetSmartFilters

Tutaj mamy zestaw elementów filtrujących na różny sposób i przy użyciu różnych wizualnych narzędzi…. typowe listy z wyszczególnionymi filtrami, rozwijane listy, przesuwne paski zakresu czy standardowa lupa.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

Zanim jednak zaczniemy filtrować musimy utworzyć filtry, które następnie z poziomu interfejsu page buildera Elementor wybieramy.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

JetWooBuilder

Za sprawą JetElements mamy do wykorzystania zestaw elementów związanych z wtyczką sklepową WooCommerce jak blok z ostatnio dodanymi produktami, wyróżnionymi produktami, najlepiej sprzedającymi się produktami czy najlepiej ocenianymi produktami.

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

Wtyczka JetWooBuilder dodaje kolejne elementy do wykorzystania ale tu już mamy ogólne elementy i coś co pozwoli stworzyć niestandardową stronę sklepu. Blok z listą produktów w sklepie w formie siatki lub listy oraz lista kategorii w formie siatki lub kafelków (opcjonalnie zamiast kategorii możemy wybrać tagi).

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

Na obecną chwilę Jet rodzina zamyka się na wyżej wymienionych wtyczkach rozszerzających, być może wraz z rozwojem motywu dojdą kolejne rozszerzenia funkcjonalności page buildera 😉

Monstroid 2 (2018) to Elementor i Jet rodzina

? Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html

? Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html