Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Wpis jest częścią cyklu Monstroid 2 (2018) opisującego nowy motyw spod skrzydeł Template Monster. Co prawda motyw nie nowy a jedynie jest to nowe wydanie ale lista zmian na tyle duża, że praktycznie mamy nowy motyw.

W poprzednim wpisie poznaliście nadal dostępne wtyczki, które nie tylko z tym motywem najczęściej są użytkowane. Czas na wtyczkę, która do poprzedniego wydania motywu Monstroid 2 nie była dołączona. Poznajcie…

〰 Cherry PopUps 〰

Popupowa wtyczka do wyświetlenia dowolnej informacji odwiedzającym w formie wyśrodkowanego lub pełnoekranowego okienka popup oraz w formie pełnej szerokości paska powiadomień na środku lub na dole strony. Każdy utworzony popup posiada bogaty zestaw personalizacji wyglądu i działania. Możemy utworzyć dowolną ilość okienek popup i w każdej chwili możemy aktywować i dezaktywować wybrane okienko popup. Ale aktywne może być w danym czasie tylko jedno okienko popup.

Przede wszystkim możemy wybrać styl okienka popup, animację towarzyszącą wyświetleniu i zamknięciu okienka, czy okienko ma się wyświetlać każdorazowo czy tylko raz oraz możemy wybrać typ zawartości okienka.

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Jeżeli chodzi o typ zawartości to mamy 6 opcji do wyboru:

  • nasza dowolna treść z nagłówkiem + formularz subskrypcji newslettera
  • nagłówek + dowolna treść
  • sama treść
  • formularz logowania
  • formularz rejestracji
  • formularz subskrypcji newslettera

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Możemy także zmienić domyślny wygląd okienka popup. Opcje które mamy do dyspozycji to ustawienia tła nieaktywnego obszaru oraz ustawienia wizualne samego okienka popup – szerokoćć, wysokość, odstępy od krawędzi, tło (kolor lub dowolna grafika) czy motyw kolorystyki typografii.

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Pozostałe opcje bardziej opcjonalne to m.in. możliwość zmiany domyślnej akcji jaka musi zostać wykonana przez odwiedzającego aby okienko popup się wyświetliło i zamknęło.

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Powyższe ustawienia są indywidualne dla okienka popup. Każe dodane okienko popup może mieć swój wygląd, swoje wybrane ustawienia działania. Ale są też wspólne ogólne ustawienia jak dostępne na dedykowanej stronie ustawień wtyczki, m.in. wybranie, które obecnie okienko popup ma być aktywne czy wybranie na jakich stronach ma się popup wyświetlać. Oraz aktywowanie funkcji newslettera przez podanie klucza API usługi MailChimp – na obecną chwilę tylko ta usługa jest wspierana.

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Okienko popup dodaje się przez standardowy formularz jaki jest dostępny przy tworzeniu nowych wpisów na stronie. Nie tylko daje nam to dostęp do formularza wizualnego przy utworzeniu treści na potrzeby okienka popup ale i łatwy sposób na dodanie grafiki czy shortcodes jeżeli takie chcemy wykorzystać.

Monstroid 2 (2018) to Cherry PopUps

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/monstroid2.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/62222.html