Sir Trevor WP – modułowy edytor tworzenia wpisu

Sir Trevor WP wnosi do użytku bardzo fajny edytor tworzenia/edycji wpisów, w którym zawartość wpisu tworzymy przy wykorzystaniu 6 modułów: nagłówek, tekst, zdjęcie, lista, wideo i kod. Mówiąc krótko, zawartość naszego wpisu to osobne bloki.

Sir Trevor WP demo

Klik i dodajemy treść, klik i wklejamy film, klik i dodajemy nagłówek itd. Każdy element wpisu dodajemy osobno klikając plus w miejscu, gdzie chcemy coś dodać i wybierając odpowiedni moduł. Zmienia nam się koncepcja wpisu? Usuwamy dany element lub przeciągamy w inne miejsce i wuala. A wszystko szybko, sprawnie i bezboleśnie.

Każdy z modułów zawiera odpowiednie pole, w których wprowadzamy treść lub wklejamy adres url (moduł wideo – na razie obsługuje filmy z YouTube i Vimeo). W przypadku wybrania modułu zdjęcie wyświetlony zostaje blok z aktywnym obszarem do dodania zdjęcia metodą przeciągnij i upuść, a po dodaniu zdjęcia pole na opcjonalny opis załączonego zdjęcia.

Sir Trevor WP add post editor 03

Moduł tekst natomiast zawiera dodatkowo przybornik do sformatowania tekstu, choć dość skromny.

Sir Trevor WP add post editor 02

Sir Trevor WP to nowa wtyczka, która kilka dni temu trafiła do repozytorium WordPress.org, co ważne działa sprawnie ale ma kilka minusów.

  • pierwszy minus to moduł treści nie obsługuje shortcodes
  • drugi minus to skromny przybornik formatowania tekstu, np: przydałaby się opcja równania tekstu lewo/środek/prawo oraz usunięcia naniesionego formatowania. Opcjonalnie/dodatkowo można by dodać obsługę składni markdown.
  • trzeci minus to brak opcji dodania kodu embed czy iframe aby wyświetlić mapkę, podgląd pliku pdf czy wkleić prezentację z przykładowo SlideShare. Ogólnie przydałby się jeszcze jeden moduł na dowolną treść.
  • czwarty minus to przełączenie się na wordpressowy edytor i zakładkę Tekstowy. Służy do tego widoczny na pierwszym od góry screenie przycisk Use Code Editor – przełącza ale z przeładowaniem strony i utratą tego co napisaliśmy.

Pomijając minusy wieku dziecięcego – bardzo fajny edytor i polecam przetestowanie.

? http://wordpress.org/plugins/sir-trevor-wp