Meta Slider

Meta Slider

Prosta w obsłudze wtyczka umożliwiająca dodanie na stronie jednego, dwóch lub więcej pokazów slajdów ze zdjęciami, filmami czy treściami, które to następnie możemy osadzić w różnych miejscach naszej strony na trzy różne sposoby. Ponadto umożliwia skorzystanie z czterech różnych skryptów – Flex Slider 2, Nivo Slider, Responsive Slides lub Coin Slider oraz co ważne nie ma przekombinowanego wodotryskami interfejsu jak przykładowo wtyczka SlideDeck.

Poprzez wykorzystanie okienek popup i zakładek (każda zakładka to inny slideshow i każda zakładka ma klikalną nazwę, która jednocześnie jest nazwą samego slideshow) wszystko odbywa się w obrębie jednej strony.

Meta Slider add page

Zdjęcia, multimedia czy innego typu treści dodajemy przy wykorzystaniu okna popup biblioteki mediów i dodanych przez wtyczkę zakładek – każda zakładka umożliwia dodanie innego typu slajdów.

Meta Slider add slides

Każdy slideshow zawiera osobne ustawienia, które są zależne od tego, z którego skryptu do slideshow skorzystamy. Przykładowo wybierając Flex Slider możemy ustawić szerokość i wysokość, efekt towarzyszący zmianom slajdów, wybrać styl, wyłączyć wyświetlanie strzałek do zmiany slajdów czy wybrać styl nawigacji (np: kropki).

Meta Slider settings

Co fajne, w każdej chwili możemy wyświetlić podgląd tworzonego pokazu slajdów, dzięki czemu bez potrzeby finalnego zapisu i dodania gdzieś na stronie możemy sprawdzić jak działa. Przykładowo sprawdzić, jak działa wybrany efekt animacji.

Meta Slider preview modal popup

Jak wspomniałem na początku, slideshow można dodać na trzy sposoby. Na dole każdej zakładki ze slideshow jest metabox w którym generowany jest dedykowany danemu slideshow shortcode oraz kawałek kodu PHP (tutaj wykorzystano dostępną w WordPress funkcję wywołania danego shortcode – do_shortcode).

Meta Slider tag

Wystarczy skopiować i wkleić tam gdzie dany slideshow chcemy wyświetlić. Chcemy dodać do treści wpisu to korzystamy z shortcode, chcemy dodać bezpośrednio do skórki (np: na stronie głównej) to wklejamy wygenerowany kawałek kodu PHP.

Opcjonalnie korzystamy z trzeciego sposobu na dodanie slideshow, jak się pewnie domyślacie przy wykorzystaniu widgetów. Meta Slider oddaje do użytku widget, który wystarczy przeciągnąć do wybranego sidebara użytkowanej skórki i z rozwijanej listy wybrać nazwę pokazu slajdów, który chcemy wyświetlić. Opcjonalnie możemy dodać tytuł.

Meta Slider widget

Jak widać w sekcji Podstawowe informacje na początku tego wpisu, wtyczka jest dostępna w dwóch wariantach. W darmowej wersji umożliwia utworzenie jedynie pokazu slajdów złożonego ze zdjęć oraz nie mamy dostępu do wszystkich opcji ustawień, np: zablokowany jest typ nawigacji w formie miniatur i niektóre efekty i style. Dopiero płatna wersja oferuje pełny wachlarz funkcjonalności, cena zależna jest od tego na ilu witrynach chcemy taką wtyczkę zastosować. Do wyboru są trzy licencje:

  • licencja na jedną stronę – niecałe 58zł
  • licencja na 5 stron – niecałe 104zł (obecnie w promocji)
  • licencja nielimitowana – niecałe 302zł

Meta Slider