Mango Buttons – sprawnie działająca wtyczka do tworzenia przycisków

Korzystasz z generatorów przycisków jak przykładowo Button Builder for Bootstrap 3? Z wtyczką Mango Buttons masz taki generator przycisków pod ręką (na razie tylko przy korzystaniu z edytora wizualnego), a co ważne tworzenie i wstawianie do treści takich przycisków-odsyłaczy działa szybko i sprawnie.

Wybierz styl

Przycisk w stylu flat design, wklęsły, lekko wypukły a może tradycyjnie?

Mango Buttons style

Dopasuj wygląd przycisku do potrzeb

Ustaw kolor tła i rozmiar przycisku, zmień domyślny styl obramowania (do wyboru kanciaste, lekko zaokrąglone, mocno zaokrąglone) lub zwiększ/zmniejsz domyślną grubość tekstu.

Mango Buttons style 02

Wklep tekst

Mango Buttons text

Dodaj ikonę

Ikon do wyboru całkiem sporo (wykorzystano tutaj ikonową czcionkę Font Awesome) a udostępniona opcja przeszukania ikon po ich nazwie znacznie przyspiesza wybór. Wybrana ikona ląduje w formie tokena po lewej stronie wpisanego wcześniej tekstu, w razie potrzeby można zmienić bez problemu jej ulokowanie.

Mango Buttons icon

Wtyczka podpina wykorzystywaną czcionką (obecnie w wersji 4.3.0) pod naszą stronę. Niestety w obecnej wersji wtyczki nie ma opcji wyłączenia tego, jeżeli ktoś użytkuje skórkę lub inną wtyczkę robiącą to samo.

Wklej link

Opcjonalnie możemy dodać atrybut otwarcia linka w nowej karcie przeglądarki.

Mango Buttons link

Kliknij Insert aby wstawić przycisk do treści i gotowe!

Mango Buttons nie korzysta z shortcodes. Wygenerowany przycisk ląduje od razu w formie kodu HTML. Po stronie edytora tekstowego ujrzymy zwykły HTML o odpowiedniej konstrukcji, a po stronie edytora wizualnego nie zobaczymy jakiegoś rodzaju placeholdera a przycisk w takiej samej postaci w jakiej będzie wyświetlany odwiedzającym – wtyczka podpina pod edytor wizualny i dodatkowe ostylowanie i czcionkę z której korzysta.

Nie korzystanie z shortcodes to spory plus, rezygnacja z tej wtyczki będzie w przyszłości znacznie łatwiejsza niż w przypadku wtyczek korzystających wyłącznie z shortcodes. Przenosimy ostylowanie wtyczki do użytkowanej skórki, podpinamy czcionkę Font Awesome (lub nie, jeżeli już to jest zrobione) i wuala.

Jeżeli komuś obecna funkcjonalność, możliwość dostosowania wyglądu przycisku i liczba styli, nie wystarcza, to dostępna jest wersja płatna, oferująca dodatkowe opcje dostosowania wyglądu oraz spory wachlarz styli przycisków do wyboru.

Mango Buttons