Magic – magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Template Monster nie zwalnia tempa, dwa lata temu wydali uniwersalny motyw Monstroid umożliwiający wdrażanie różnego typu witryn, który wraz z kolejnymi wydaniami niczym szlifowany diament stawał się lepszy, a nowe funkcje i dodatki zwiększały wszechstronność wykorzystania.

Następnie wydano Monstroid 2, odchudzone, bardziej dopracowane wydanie od strony front-endu i back-endu i lepiej współgrające z dodatkowymi i dedykowanymi wtyczkami. Co zbędne usunięto a co pozostało zostało dopracowane na bazie doświadczeń z rozwijania poprzedniego wydania i sugestii od użytkujących.

A teraz ekipa z Template Monster prezentuje kolejny uniwersalny motywMagic. Prawie każdy sklep z motywami do WordPressa ma autorski uniwersalny motyw, z którym wiąże dłuższy sukces. Template Monster ma obecnie dwa.

Magic podobnie jak motyw Monstroid i Monstroid 2 jest motywem większego zastosowania ale ukierunkowanym na witryny typu firmówki i portfolio. Przynajmniej takie mam wrażenie patrząc na zestaw wtyczek, profile instalacyjne i to co oferuje po instalacji wszystkiego.

Po pełnej instalacji samodzielnej czy z pomocą autoinstalatora nie zostajemy przytłoczeni ilością funkcji i opcji do ustawienia. Ogólnie tylko to co potrzeba i to co może nam się przydać.

Instalacja

Jak w przypadku motywu Monstroid i Monstroid 2 to banalnie proste. Jeżeli planujemy ręczną instalację motywu i dodatkowych wtyczek oraz samodzielnie poustawiać wszystko, pomoże nam dokumentacja w wersji online i wersji lokalnej dołączonej do paczki z motywem.

Jeżeli nie to możemy skorzystać z autoinstalatora – TM Wizard, który w zależności od wybranego profilu instalacyjnego wgra wybrane wtyczki na serwer oraz naniesie wstępne ustawienia w motywie i wtyczkach.

Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Dodatkowo opcjonalnie możemy zaimportować demo zawartość, którą wystarczy dostosować do swoich potrzeb i spersonalizować.

Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Profile instalacyjne

Więcej niż kilka profili różni się kolorystyką, stroną docelową oraz zestawem niezbędnych wtyczek. Jeden nada się lepiej na prezentację portfolio a inny na przedstawienie firmy.

Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Jedna z wtyczek umożliwia przełączanie się między demami i przykładowymi stronami głównymi, umożliwia też zmianę na żywo wybranych elementów układu witryny.

Gotowe do użytku podstrony

Utworzyć własne podstrony z daną zawartością (np: historia firmy) ułatwia niemały zestaw shortcodes oraz wizualny edytor umożliwiający sprawne wyklikanie układu podstrony wedle potrzeb oraz dodanie treści i powklejanie elementów jak lista klientów, cennik czy formularz kontaktu.

Autorzy motywu Magic przygotowali kilka takich podstron, które z powodzeniem możemy wykorzystać bo prezentują się dość ciekawie. A są to typowe podstrony dla firmowych witryn.

Plus kilka styli wyświetlania listy wpisów.

Wsparcie dla funkcji personalizacji WordPressa

Praktycznie wszystkie opcje motywu Magic ustawiamy przy użyciu funkcji Personalizacja (Kokpit > Motywy > Personalizacja). Co raczej jest obecnie standardem większości motywów. Plusem tego jest możliwość podglądu na żywo nanoszonych zmian.

Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Wsparcie dla formatów wpisów

Wszystkie oferowane przez WordPressa formaty wpisów są obsługiwane. Na stronach wpisów ikona wpisu w zależności od wybranego formatu wpisu zawiera inną zawartość a zajawki wpisów na stronach archiw różnią się stylem zajawki i są oznaczone ikonką reprezentującą zastosowany format. Większych różnic nie ma.

Wsparcie dla standardowych stron WordPressa

Strony archiw kategorii, strony archiw autorów, strona z wynikami wyszukania dla danej frazy, strona błędu 404 czy strona z listą wpisów wyświetla się w estetyczny dla oka sposób.

Wtyczki, z którymi współpracuje

W sumie wraz z Magic doinstalowane może zostać 21 wtyczek, z czego tylko 3 zewnętrznych autorów. Pozostałe to wtyczki autorskie Template Monster oraz wtyczki w ramach otwartego projektu Template Monster – Cherry Framework.

Z zewnętrznych dodatków mamy wtyczkę sklepu – WooCommerce, wtyczkę pokazu slajdów – Revolution Slider oraz wtyczkę dodającą przyciski udostępnienia produktu w WooCommerce – Woocommerce Social Media Share Buttons.

Pozostałe autorskie i z pakietu Cherry to m.in. edytor wizualny ala popularny Visual Composer, mega menu, galeria zdjęć z podpiętym skryptem typu lightbox, shortcodes i konfigurator ułatwiający wstawienie do treści shortcodes, wyświetlenie listy współpracowników czy oferowanych usług oraz importer i exporter treści. W kolejnych wpisach opiszę całą „gromadkę”.

Elementy wizualne do wykorzystania

Sumując opcje po stronie shortcodes i po stronie wizualnego edytora jest tego sporo.

Rozwijane listy, przyciski, animowane liczniki, boksy prezentujące różne treści, odliczanie czasu, tabele z cennikami, przyciski społecznościowe, mapki, style obrazków, opinie klientów, faq, lista klientów, referencje czy współpracownicy. Ogólnie mamy do użytku najczęściej wykorzystywane elementy na stronach firmowych i portfolio.

Przypuszczam, że dojdą kolejne elementy wraz z rozwojem motywu Magic podobnie jak to miało miejsce w przypadku motywu Monstroid i Monstroid 2.

Nie można pominąć widgetów wyświetlających różne treści odgórnie ustalone lub zależne od wyświetlonej aktualnie strony czy umiejscowienia (dostępne na danej stronie sidebary).

Tworzenie zawartości

Zarówno formularz publikacji wpisu jak i strony nie przytłoczy nas ilością metaboxów i opcji. Z niestandardowych metaboxów mamy zmianę kilku elementów wizualnych strony, zmianę układu strony i aktywowanie dodatkowych sidebarów. Do tego przycisk wstawienia shortcodes, galerii zdjęć i aktywowania wizualnego edytora budowy nieszablonowego układu zawartości.

Magic - magiczny motyw do WordPressa dla stron firmowych i portfolio

Zainteresowany/a?

Motyw Magic sprzedawany jest w cenie 75 dolarów (licencja dla jednej domeny), paczka, którą pobierzemy po dokonaniu zakupu zawiera pliki PSD, motyw główny, motyw potomny, dodatkowe wtyczki, zrzut bazy danych z demo zawartością, dokumentację oraz zdjęcia i grafiki wykorzystane w demach.

======  ======  ======  ======  ======

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html