Magic i Power Builder – wyklikaj sobie układ treści

Magic to jeden z nowych motywów do WordPressa ze stajni Template Monster, nie mający odgórnego przeznaczenia. Taki uniwersalnym motyw, który może być wykorzystany przy stronie firmowej, portfolio, sklepie, blogu czy promocji jakiegoś wydarzenia.

Kliknij aby wyświetlić stronę sprzedażową motywu Magic.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Podobnie jak przy motywie Monstroid czy Monstroid 2, motyw Magic odpowiada głównie za wygląd, dodatkowe funkcje wnoszą instalowane oddzielnie wtyczki. Obecnie zestaw wtyczek, dla których Magic ma wbudowane wsparcie liczy 25 sztuk. W kolejnych wpisach z cyklu Magic poznacie każdą z nich z osobna. Czas na pierwszą wtyczkę, poznajcie…

===  Power Builder  ===

Z tym narzędziem utworzenie wpisu lub podstrony o niestandardowym układzie treści jest znacznie łatwiejsze. Wybieramy układ, dodajemy wiersze i kolumny, dodajemy treść, zdjęcia, multimedia, nanosimy ustawienia wizualne i otrzymujemy kreatywny wpis opisujący ostatnią podróż czy podstronę prezentującą w ciekawy sposób wszystkie informacje o firmie.

Power Builder jak każdy inny builder wymaga chwili przy pierwszym kontakcie aby zorientować się co i jak się dodaje i ustawia. Oraz kilku testów przed finalnym utworzeniem wpisu/podstrony, aby zorientować się jaki mamy wachlarz możliwości i dostępnych elementów do wykorzystania. Ale bez obaw, nie stanowi to wyzwania.

Wraz z instalacją nad standardowym polem na zawartość danego typu wpisów mamy przycisk uruchomienia Power Buildera.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Klikamy i zaczynamy tworzyć szablon dodając sekcje, w których następnie będziemy umieszczać wiersze zawierające zawartość do wyświetlenia. Po dodaniu sekcji samodzielnie tworzymy układ wierszy i kolumn na zawartość albo korzystamy z gotowego wzorca.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Całe sekcje jak i układy wierszy/kolumn możemy swobodnie przemieszczać metodą przeciągnij i upuść. Jest też opcja dublowania sekcji jak i wierszy/kolumn.

Gdy już będziemy mieć gotowy układ wierszy i kolumn przechodzimy do wypełnienia pól zawartością.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Do wyboru mamy niemały wachlarz elementów (nazwane modułami) do wstawienia, których ilość zależy od aktywnych dodatkowych wtyczek, z którymi Power Builder współpracuje.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Oczywiście jest też moduł tekstowy, za pomocą którego wstawiamy tekstową zawartość. Do użytku mamy pełny edytor wizualny z dostępem do biblioteki mediów jak i edytor HTML.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Wtyczka oferuje też dodatkowe ustawienia sekcji i wierszy jak odstępy, wyłączenie wyświetlania dla wybranych typów urządzeń, wyrównanie wysokości kolumn, wstawienie zdjęcia lub materiału wideo jako tło czy dodanie efektu paralaksy. A jeżeli będziemy potrzebować dodać własne ostylowanie to i taka opcja jest dostępna.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treściMagic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

A jeżeli planujemy częste korzystanie z danego szablonu to jest dostępna funkcja biblioteki szablonów. Tworzymy szablon, nanosimy ogólne ustawienia i następnie dodajemy do biblioteki.Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Tak zapisany szablon wraz z dodatkowymi ustawieniami będziemy mogli w dowolnej chwili załadować i nanieść jedynie zmienną zawartość, oszczędzając czas przy publikacji wpisu lub podstrony.

Builder jest domyślnie aktywny dla standardowych typów wpisów – Wpisy i Strony ale może być używany na innych typach wpisów. W ustawieniach wtyczki jest opcja wybrania dla jakich typów wpisów możemy z niego korzystać.

Magic i Power Builder - wyklikaj sobie układ treści

Jak widać na zrzutach ekranu, interfejs jest spójny i nie przeładowany. Samo działanie i dodawanie elementów szablonu trwa szybko i sprawnie, bez jakiś spowolnień, zacięć.

======  ======  ======  ======  ======

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html