Magic i Cherry Trending Posts – licznik wyświetleń i ocenianie wpisów

Magic to jeden z nowych motywów do WordPressa ze stajni Template Monster, nie mający odgórnego przeznaczenia. Taki uniwersalny motyw, który może być wykorzystany przy stronie firmowej, portfolio, sklepie, blogu czy promocji jakiegoś wydarzenia.

Kliknij aby wyświetlić stronę sprzedażową motywu Magic.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Podobnie jak przy motywie Monstroid czy Monstroid 2, motyw Magic odpowiada głównie za wygląd, dodatkowe funkcje wnoszą instalowane oddzielnie wtyczki. Obecnie zestaw wtyczek, dla których Magic ma wbudowane wsparcie liczy 25 sztuk. W kolejnych wpisach z cyklu Magic poznacie każdą z nich z osobna. Czas na kolejną wtyczkę, poznajcie…

===  Cherry Trending Posts ===

Zliczanie odsłon, zbieranie ocen wpisów i wyświetlanie zebranych danych na stronie wpisu w meta danych jak i na liście wpisów wyświetlanej poprzez widgety.

Nieraz spotkaliście się zapewne czytając artykuły na różnych stronach z możliwością zobaczenia ile razy dany artykuł był wyświetlony jak i możliwością oceny danego artykułu. To ostatnie jest szczególnie popularne z uwagi na wyświetlanie się takiej oceny w wynikach wyszukiwania, co na swój sposób wyróżnia na tle innych wyników.

Dzięki obecności wtyczki Cherry Trending Posts wpisy zostaną wzbogacone o jedną i drugą funkcję. Jeżeli wybrany przez nas profil instalacyjny domyślnie nie aktywował tej wtyczki, robimy to samodzielnie. Wystarczy tylko włączyć wtyczkę, nic więcej nie trzeba robić, a tym bardziej zaglądać do kodu motywu.

Licznik wyświetleń

Magic i Cherry Trending Posts – licznik wyświetleń i ocenianie wpisów

Wtyczka zbiera ilość wyświetleń każdego wpisu z osobna a następnie wartość ta jest wyświetlana w meta danych wpisu, czyli obok daty publikacji wpisu.

Wedle autorów wtyczka współpracuje z wtyczkami do cacheowania strony więc korzystanie z takich wtyczek formalnie nie powinno zakłócić zliczania wyświetleń.

Ocenianie wpisów

Chcesz wiedzieć czy wpis spodobał się odwiedzającym? Ta funkcja pomoże ci się dowiedzieć. Na dole pod wpisem jest wyświetlana ocena wpisu w formie gwiazdek, wraz z wyświetlaniem ilości oddanych głosów. Dzięki czemu odwiedzający pod przeczytaniu wpisu mogą go ocenić.

Magic i Cherry Trending Posts – licznik wyświetleń i ocenianie wpisów

Widget z listą popularnych wpisów

Wtyczka oddaje do użytku swój własny widget, który wyświetla listę popularnych wpisów na naszej stronie. Możemy ustawić filtrowanie listy wpisów per kategoria lub tag, a także ustawić kryterium sortowania – popularne wpisy wedle ilości wyświetleń, ocen czy ilości komentarzy.

Ponadto możemy nanieść szereg innych ustawień jak, które meta dane wpisu mają być wyświetlane (przykładowo możemy ustawić aby tylko sam tytuł i ocena), ustawić skracanie przy długich tytułów, pominąć x pierwszych wpisów na liście czy ustawić ile maksymalnie wpisów ma być wyświetlanych.

Magic i Cherry Trending Posts – licznik wyświetleń i ocenianie wpisów

======  ======  ======  ======  ======

Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html