Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów

Magic to jeden z nowych motywów do WordPressa ze stajni Template Monster, nie mający odgórnego przeznaczenia. Taki uniwersalny motyw, który może być wykorzystany przy stronie firmowej, portfolio, sklepie, blogu czy promocji jakiegoś wydarzenia.

Kliknij aby wyświetlić stronę sprzedażową motywu Magic.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Podobnie jak przy motywie Monstroid czy Monstroid 2, motyw Magic odpowiada głównie za wygląd, dodatkowe funkcje wnoszą instalowane oddzielnie wtyczki. Obecnie zestaw wtyczek, dla których Magic ma wbudowane wsparcie liczy 25 sztuk. W kolejnych wpisach z cyklu Magic poznacie każdą z nich z osobna. Czas na kolejną wtyczkę, poznajcie…

===  Cherry Testimonials  ===

Referencje od zadowolonych klientów zdobią stronę nie jednej firmy świadczącej usługi. Szczególnie na stronach młodych firm to istotna zawartość witryny stanowiąca dowód zaufania i potwierdzenie dobrze prosperującej firmy, a poniekąd i reklama wykonywania danych usług. A tym samym jedna z form zdobywania kolejnych klientów.

W motywie Magic możemy w elegancki i wyróżniający się na tle innych informacji sposób wyświetlić takie referencje.

Formularz dodania referencji nie odbiega od tego jakim dodajemy na stronie kolejne wpisy. Z tą różnicą, że pole na tytuł pełni tu rolę pola na imię i nazwisko, pole na treść wpisu pełni tu rolę treści referencji, a zamiast ikony wpisu dodajemy zdjęcie autora referencji.

Dodatkowo formularz wzbogacono o blok na dodatkowe informacje jak adres e-mail, strona firmy, nazwa firmy i stanowisko.

Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów

Nie pominięto zbiorczej listy wyświetlającej wszystkie dodane referencje, które opcjonalnie możemy podzielić na grupy, czyli korzystając z taksonomii WordPressa poprzydzielać referencje do wybranych wcześniej utworzonych kategorii. Co pozwoli wyświetlanie tylko wybranych referencji w danym miejscu witryny jeżeli zaistnieje taka potrzeba. A jeżeli będziemy chcieli kiedyś wyświetlić w danym miejscu tylko wybraną referencję to mamy taką funkcję. Obok każdej referencji jest generowany jej unikatowy kod shortcode. Wystarczy skopiować, wkleić i w danym miejscu wyświetli się wybrana referencja.

Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów

Same referencje możemy wyświetlić na różne sposoby wizualne. Podobnie jak przy budowie strony głównej czy niestandardowej stronie, korzystając z dołączonego do motywu page buidlera. To w nim dodajemy blok referencji i ustalamy jego umiejscowienie, wygląd i działanie.

Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów
Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów

Możemy dodać wybraną ilość ostatnich referencji jaka zmieści się w wybranym miejscu lub dodać większą ich ilość w formie przewijanego slidera. Ustawić czy ma się wyświetlać tylko jedna referencja czy kilka w formie kolumnowej oraz jakie informacje mają się wyświetlać, czy wszystkie dostępne czy przykładowo sama treść i nazwa firmy. Dodatkowo możemy zmienić kwestie kolorystyczne, dodać tło czy grafikę z efektem paralaxy.

Poniżej przykłady bloków z referencjami.

Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów
Magic i Cherry Testimonials – referencje klientów

Jak widać powyżej, prosto i elegancko bez większej fatygi możemy mieć wyświetlane referencja na naszej witrynie.

=== === === === === === === === === ===

? Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

? Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html