Listopadowa nowość wśród wtyczek do edycji inline – Barley for WordPress

W skrócie miodzio! Sformatować treść, wstawić lub zmienić obrazek, zmienić kategorię, dodać tagi, wstawić link, dodać kod embed, zmienić lub ustawić ikonę wpisu, czy wyszukać film na YouTube i wstawić do treści, to wszystko z pomocą wtyczki Barley możemy zrobić w try miga. Bez wchodzenia do kokpitu, bez przeładowania strony. Wyświetlamy wpis i edytujemy 😉

http://www.youtube.com/watch?v=5YE8ISXkLXM

Poniższy nieco dłuży filmik ujawnia także kolejne funkcje tej wtyczki – nie tylko edycja wpisów ale i tworzenie nowych lub usuwanie opublikowanych wpisów odbywa się w ten sam sposób oraz mamy podręczny dostęp do szkiców.

http://www.youtube.com/watch?v=flZHLHlsWmQ

Wtyczka dopiero co ujrzała światło dzienne (26.11.2013) i zapewne w drodze ewolucji wzbogaci się o kolejne funkcje. Niestety ten bajer jednak nie jest darmowy:

  • 37zł rocznie za jedną stronę
  • 771zł rocznie za nieograniczoną ilość stron

O ile druga cena jest zaporowa, o tyle cena za jedną stronę straszna nie jest. O ile ta wtyczka działa równie sprawnie co na tym filmiku.

Strona WWW: http://getbarley.com/editor/wp


W ramach przypomnienia, nad taką edycją inline trwają obecnie prace a obecne postępy możemy sprawdzić instalując wtyczkę Front End Editor – do działania wymaga WordPress w wersji 3.8. Także jeżeli za Barleya płacić nie chcemy to pozostaje nam poczekać na dalszy rozwój wtyczki Front End Editor, która duża szansa, że zostanie wchłonięta przez WordPress 3.9.