Lightbox z funkcją Facebook Comments

Na pierwszy rzut oka mamy kolejną wtyczkę, która umożliwia podgląd miniatur zdjęć w okienku popup. I tak jest, chyba, że zaglądniemy na stronę ustawień wtyczki, gdzie m.in. możemy wybrać motyw (ciemny lub jasny), włączyć tryb pełnoekranowy, włączyć możliwość udostępniania zdjęć i… włączyć możliwość dodawania komentarzy do zdjęć przy wykorzystaniu systemu komentarzy od Facebooka.

I działa to sprawnie.

Przy wyświetleniu powiększenia zdjęcia w okienku popup, w zależności od ustawień, można udostępnić zdjęcie w 5 topowych serwisach społecznościowych (Facebook, Twitter, Pinterest, Google+, Tumblr), przełączyć się na przeglądanie zdjęć w trybie pełnoekranowym oraz dodać komentarz do zdjęcia za pośrednictwem Facebooka.

Lightbox z funkcją Facebook Comments
Popup w trybie pełnoekranowym.

Co do Facebooka i komentarzy, nie dodajemy ich na standardowej stronie załącznika w WordPress czy innej niestandardowej stronie wymuszającej opuszczenie galerii zdjęć i przeglądaną stronę. Widget komentarzy wyświetla się na zdjęciu.

Na każdym zdjęciu w lewym górnym rogu widnieje przycisk z ikoną typową dla dyskusji. Wystarczy kliknąć, zaczekać na załadowanie widgetu i można dodać komentarz do zdjęcia.

Lightbox z funkcją Facebook Comments
Popup w trybie normalnym.

W przypadku, gdy dane zdjęcie zawiera już komentarze, obok przycisku wyświetlana jest ilość komentarzy (można to wyłączyć).

Lightbox z funkcją Facebook Comments

Jeżeli chcielibyśmy aby sekcja komentarzy wyświetlała się tak jak na Facebooku przy przeglądaniu zdjęć, czyli nie na zdjęciu a obok zdjęcia, możemy i taką funkcję włączyć ale wymaga to już sięgnięcia po portfel i przejścia na wersję pro. W zależności od potrzeb, 19$ licencja dla jednej witryny, 29$ licencja dla dwóch witryn i 39$ (obecnie trwa promocja) licencja bez limitu witryn.

Lightbox – EverlightBox Gallery