Korzystasz z wtyczek autorstwa JP Bot? Od czerwca będą żyć własnym życiem

W oficjalnym repozytorium wtyczek jest sporo takich, które zostały z różnych przyczyn porzucone przez swoich autorów, niebawem kolejne podzielą ich los. Wtyczki JP Sharing, JP Widget Visibility, JP Markdown, JP Custom CSS, JP Gravatar Hovercards i JP Omnisearch, będące kopiami modułów Jetpacka tyle, że wolno hasającymi i nie wymagającymi podpinania strony pod WordPress.com, z końcem czerwca tego roku będą żyć własnym życiem.

Wtyczki autorstwa JP Bot

Autor tej gromadki skrywający się pod nickiem JP Bot po prawie 2 latach od ich wydania rezygnuje z ich dalszego rozwijania. Takową informację można znaleźć na stronach wymienionych wtyczek. Przyczyny takiej decyzji można się domyślać, bo nie została podana.

Co teraz, jest jakaś alternatywa? Wtyczek do udostępniania wpisów w social media, dodawania ostylowania do strony z poziomu kokpitu czy tworzenia reguł widoczności widgetów nie brakuje. Z Markdown nie inaczej. Mówię oczywiście o wtyczkach darmowych, dostępnych na WordPress.org. Jeżeli szukamy takiej samej alternatywy to krucho. Jedyne co znalazłem „nieporzucone” to odpowiednik JP Widget Visibility – Widget Visibility. Nie były to jakieś dłuższe poszukiwania, także możliwe, że odpowiednik JP Sharing czy JP Markdown też się znajdzie.