Jeden klik i WordPress odcina się od świata

W serwisie GitHub można natchnąć się na wtyczkę o nazwie Airplane Mode, która blokuje większość zewnętrznych połączeń. Wystarczy jedno kliknięcie aby WordPress odciął się nieco od świata.

Po zainstalowaniu tej wtyczki, w pasku narzędzi zagości przycisk włączenia/wyłączenia jej działania.

airplane-mode button

Wystarczy go kliknąć a zasysany od Google font Open Sans przestanie działać. Podgląd wstawek oembed po stronie kokpitu i frontu nie będzie możliwy.

airplane-mode oembed

W miejscu gravatara wyląduje placeholder.

airplane-mode gravatar

A próba zaktualizowania rdzenia, skórki czy wtyczki zakończy się niepowodzeniem.

airplane-mode update plugin

Wtyczka Airplane Mode nie jest przewidziana na strony produkcyjne, przede wszystkim dla tego, że działa globalnie i zarówno po stronie kokpitu jak i frontu, nie ma tu opcji typu „aktywuj tylko dla nas„. Nie ma w ogóle żadnych opcji ustawień. Wtyczka ta powstała aby ułatwić lokalną pracę z WordPressem, gdy brak połączenia z Internetem. Dzięki czemu WordPress „nie blokuje się” przy próbie zassania zewnętrznej zawartości.

W planach autora jest blokowanie nie tylko zewnętrznych połączeń jakie wykonuje sam WordPress ale także zablokowanie połączeń jakie wykonują dodatkowe wtyczki, przede wszystkim te popularne. Przypuszczam, że na pierwszy ogień polecą wtyczki by Yoast i ich kod śledzenia ;-)))

Airplane Mode