Interous – pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Wpis jest częścią cyklu wpisów opisujących motyw Interous, jeden z nowszych motywów ze stajni Template Monster, który wykorzystuje nowy page builder – Elementor.

========  ========  ========

Wstęp do Interous i instruktaż kompletnej instalacji mamy za sobą, pora na wtyczki, które autorzy motywu rekomendują. Na pierwszy ogień wtyczka do logowania za pośrednictwem topowych serwisów społecznościowych oraz wtyczka do tworzenia i zarządzania galerii zdjęć.

===  WordPress Social Login ===

Na typowej stronie firmowej mającej zwabić potencjalnych klientów nie będziemy raczej korzystać z tej wtyczki, bo niby w jakim celu? Lecz na stronie, gdzie oferowane są jakiegoś rodzaju dostępy dla uwierzytelnionych odwiedzających jak przykładowo rezerwacja miejsca (taka funkcja jest oferowana w Interous) już taka wtyczka może okazać się przydatna.

WordPress Social Login umożliwia logowanie za pośrednictwem Facebooka, Google+ i Twittera, możemy wybrać, które z tych logowań będą aktywne. Domyślnie, przyciski logowania są dostępne na standardowej stronie logowania i rejestracji w WordPress, opcjonalnie mogą być wyświetlane w sekcji komentarzy do wpisów, a poprzez shortcodes możemy dodać takie przyciski w dowolnym miejscu motywu. Przy skorzystaniu z instalatora Interous, formularz logowania jest dostępny w okienku popup.

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Wtyczka posiada szereg opcji customizacji zaczynając od miejsca wyświetlania (tylko tam, gdzie dodamy shortcode / formularz logowania i rejestracji / formularz komentarzy / formularz logowania, rejestracji i komentarzy), działania (przekierowanie po zalogowaniu, pobranie dodatkowych informacji o logującym, pobranie avatara, powiadomienie administratora o nowych logowaniu, moderacja nowych użytkowników, automatyczne nadanie wybranej roli i szereg innych ustawień) a kończąc na wyglądzie, choć tu akurat mamy najmniej – mamy do użytku formularz dodania ostylowania (posiada rozpiskę klas dla ułatwienia) oraz wygląd przycisków logowania (ikony – dwa zestawy ikon do wyboru / same nazwy społecznościówek).

===  TM Photo Gallery ===

Prosta w użytku i konfigurowalna wtyczka do tworzenia i zarządzania galeriami na stronie. Wtyczka korzysta z własnego typu wpisów do trzymania utworzonych galerii, shortcodes do wyświetlania galerii i biblioteki mediów WordPressa do składowania zdjęć galerii. Plus tego taki, że raz utworzona galeria może być wykorzysta wielokrotnie bez potrzeby tworzenia raz jeszcze i nanoszenia tych samych ustawień jak to wygląda standardowo w WordPress. Kolejny plus to późniejsza edycja.

Formularz utworzenia galerii posiada niemały zestaw personalizacji wyglądu i działania. Zdjęcia są grupowane w albumu a albumy mogą być grupowane w zestawy.

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Po dodaniu zdjęć mamy szereg ustawień wyglądu i działania. Jakie elementy galerii mają być wyświetlane – ikony, tytuły, opisy, etykiety. Zdjęcia wyświetlane są w formie siatki więc mamy możliwość wybrania jaki typ siatki ma wyświetlać dodane zdjęcia, a po wybraniu typu siatki mamy opcję ustawień jak ilość kolumn, szerokość czy wielkość miniatur.

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Kolejne ustawienia to efekt animacji najechania kursorem na zdjęcie i animacja wyświetlenia zdjęcia.

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Kolejne ustawienia to opcja włączenia wyświetlania formularza filtrowania zdjęć oraz ustawienia typu filtrowania, opcja włączenia paginacji w formie infinite loading wraz ustawieniem ilości zdjęć per rozwinięcie oraz opcja ustawienia skryptu lightboxa wyświetlającego podgląd zdjęć bo takiego typu skrypt jest wykorzystywany – poniżej przykład działania z domyślnymi ustawieniami (domyślnie wybrany jest tryb podglądu pełnoekranowy).

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Gotowe galerie dodajemy raz dwa za pomocą dodanego przez wtyczkę przycisku do paska narzędzi edytora wizualnego (tylko wizualnego). Wystarczy kliknąć przycisk i w wyświetlonym okienku popup, wybrać galerię z listy.

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media

Prosto i efektownie ;)

========  ========  ========

Interous - pełnoekranowa galeria i logowanie via social media
Interous – Profitpro WordPress Theme