Interous – nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor

TemplateMonster po otwarciu się na zewnętrznych twórców motywów i modułów, otwiera się też na zewnętrzne rozwiązania zastępujące ich własne. Jeden z nowszych motywów Interous to nie tylko kolejny firmowy motyw ale jednocześnie jeden z pierwszych korzystających z nowego page buildera – Elementor, który zastąpił dotychczas dołączany (m.in. do Monstroid 2 czy Magic) page builder z pakietu Cherry Framework.

Czuć nutkę Monstroida

Druga wersja flagowego motywu Template Monster – Monstroid 2 zadebiutowała z lżejszym wizualnie i bardziej spójnym frontendem oraz szaro-turkusową kolorystyką.

Interous pod tym względem nie wyróżnia się na tle wymienionego wyżej flagowca. Korzysta z podobnego frontu i tej samej kolorystyki. Spójnie, przejrzyście i miło dla oka. Odwiedzający i potencjalni klienci korzystający z desktopowych jak i mobilnych urządzeń bez problemów mogą zapoznać się z wszelkimi dostępnymi informacjami o danej firmie, oferowanych usługach czy skontaktować się w celu nawiązania współpracy.

Interous - nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor Interous - nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor

Instalacja? Bardzo prosta

Dzięki Cherry Plugin Wizard.

Nie jest to tak rozbudowany motyw jak Monstroid 2 czy Magic, czyli motyw typu „wszystko w jednym”, co przekłada się na prostszy i mniej złożony proces instalacji i konfiguracji.

Dołączony do motywu zestaw wtyczek jest nastawiony bardziej na budowę typowej firmówki. Mniej urozmaicony, bardziej niezbędnik z dodatkiem wtyczek, które nie muszą być wykorzystane ale mogą się przydać jak wtyczka do okienek popup czy wtyczka rezerwacji.

Cherry Plugin Wizard poprzez prosty kreator instalacji w kilku krokach naniesie ustawienia w motywie, wgra rekomendowane przez autorów motywu wtyczki, naniesienie ustawienia we wtyczkach oraz wgra przykładową treść.

Interous - nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor

Personalizacja

Chcesz zmienić domyślną kolorystykę albo typografię? Nie ma problemu, jedno i drugie dostosujesz do swoich potrzeb bez grzebania w pliku ostylowania motywu. Podobnie wygląd i układ góry i dołu strony, wygląd strony błędu 404 czy domyślne tło.

Wszystko w oknie Personalizacja, dzięki czemu mamy podgląd wprowadzanych zmian na żywo.

Interous - nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor

Nowy page builder

Żegnaj Cherry page builder, witaj Elementor, który jest jednym z ciekawszych darmowych i odpłatnych page builderów. Utworzenie rozbudowanej strony głównej, ciekawie prezentującej się podstrony czy multimedialnego wpisu na firmowym blogu jest teraz jeszcze prostsze. Sami zobaczcie poniżej jak prezentuje się nowy page builder.

Pozostała funkcjonalność

Po zainstalowaniu dołączonych do motywu wtyczek mamy większość potrzebnych funkcji. Prezentacja firmowych projektów, informacje o oferowanych usługach, dodanie referencji zadowolonych klientów, przedstawienie pracowników firmy, formularz kontaktowy, opcja rezerwacji miejsca jeżeli organizujemy event, dodanie rozbudowanej galerii czy zachęcenie do odwiedzenia profili firmy w serwisach społecznościowych.

Jest też funkcja rozbudowanego menu jeżeli zwykłe proste menu to za mało, wyświetlania odwiedzającym promocyjnych ofert czy zapisu na newsletter za pośrednictwem okienek popup, a wpisy na firmowym blogu możemy wzbogacić o wyświetlanie powiązanych wpisów.

W układzie motywu są też ukryte bloki na dodanie dowolnego typu zawartości – w nagłówku strony, na stronie głównej przed pętlą z wpisami, nad treścią wpisu, nad sekcją komentarzy na stronie wpisu.

Cena

Motyw kosztuje 256 zł, wraz z motywem możemy zakupić dodatkowe usługi i dodatki do motywu jak hosting, zlecenie instalacji, wtyczka MotoPress z nielimitowaną licencją czy zestaw wtyczek niewchodzących w podstawowy skład – m.in. integracja dla Google Analytics, generowanie mapy strony, optymalizacja obrazków, seo narzędzia.

Interous - nowy firmowy motyw TemplateMonster z page builderem Elementor
Interous – Profitpro WordPress Theme