Interous – dodatkowe sidebary do dowolnego użytku

Wpis jest częścią cyklu wpisów opisujących motyw Interous, jeden z nowszych motywów ze stajni Template Monster, który wykorzystuje nowy page builder – Elementor.

========  ========  ========

Wstęp do Interous i instruktaż kompletnej instalacji mamy za sobą, pora na wtyczki, które autorzy motywu rekomendują.

=== Cherry Sidebars ===

Otrzymujemy możliwość tworzenia i zarządzania niestandardowymi sidebarami na widgety, które możemy następnie wykorzystać podczas publikowania podstron czy wpisów. Standardowo wyświetlany jest domyślny sidebar z wybranymi widgetami a przykładowo przy wpisach partnerskich wyświetlany będzie sidebar z ostatnimi wpisami danego partnera. Lub sidebar pozbawiony widgetów reklamowych.

Zastosowań i pomysłów wiele, szczególnie, że nie chodzi tu tylko o sidebary boczne, wyświetlane obok wpisów czy podstron po lewej lub prawej stronie. Ale możliwość na stronie danego wpisu/podstrony podmiany wszystkich widocznych sidebarów na inne, domyślnie nie wyświetlane.

Tworzymy niestandardowe sidebary i następnie zarządzamy nimi na tej samej stronie, na której zarządzamy domyślnymi sidebarami oferowanymi przez dany motyw. Na dole pod domyślnymi sidebarami mamy dedykowaną tworzeniu nowych sidebarów sekcję, w której mamy przycisk dodania nowego sidebara oraz będą widoczne wszystkie utworzone przez nas niestandardowe sidebary.

Interous - dodatkowe sidebary do dowolnego użytku

W razie potrzeby klikamy dostępny tam przycisk, w nowo otwartym oknie wklepujemy tytuł sidebara oraz opcjonalnie opis, który przy większej liczbie pomoże nam w identyfikacji, który sidebar do jakich celów. Potwierdzamy dodanie nowego sidebara i możemy wstawiać widgety do nowo utworzonego sidebara. A w razie potrzeby usunąć klikając na przycisk z ikoną kosza.

Interous - dodatkowe sidebary do dowolnego użytku

Natomiast na stronie tworzenia wpisu/podstrony po prawej mamy wyszczególnione wszystkie obszary motywu w których można umieścić sidebar z widgetami. Każdy z nich zawiera rozwijaną listę zawierającą zarówno domyślne jak i utworzone przez nas sidebary z widgetami.

Interous - dodatkowe sidebary do dowolnego użytku

Nie ma restrykcji co użycia tego samego sidebara w kilku obszarach, więc w razie potrzeby i taką możliwość mamy. Przy braku wybrania sidebarów w poszczególnych obszarach, wyświetlane są domyślne.

========  ========  ========

Interous - dodatkowe sidebary do dowolnego użytku
Interous – Profitpro WordPress Theme