Interous – Cherry Services List

Wpis jest częścią cyklu wpisów opisujących motyw Interous, jeden z nowszych motywów ze stajni Template Monster, który wykorzystuje nowy page builder – Elementor.

========  ========  ========

Wstęp do Interous i instruktaż kompletnej instalacji mamy za sobą, pora na wtyczki, które autorzy motywu rekomendują.

===  Cherry Services List  ===

Skoro poniekąd poprzez hasła reklamowe motyw jest kierowany do biznesu i stron typowo firmowych będących bogatszą wersją wizytówki w internecie danej firmy to nie mogło zabraknąć ważnego elementu takiej witryny. Elementu poprzez który możemy przedstawić w czytelnej jak i interaktywnej formie usługi świadczone przez firmę.

Na co pozwala wtyczka?

Możemy stworzyć prostą stronę ze spisem świadczonych usług w obrębie firmy. Typowy układ kolumnowy z krótką informacją i nazwą danej usługi, a do tego opcja dodania jednej z kilkudziesięciu gotowych ikon.

Interous – Cherry Services List

Możemy pójść dalej i rozszerzyć krótką informacją o podstronę, gdzie w bardziej treściwy a także i multimedialny sposób przedstawimy daną usługę jak i przykładowe prace. Czyli najogólniej krótkie informacje będą odsyłały do podstrony z dokładniejszą informacją o danej usłudze.

Interous – Cherry Services List

Możemy pójść jeszcze dalej i na podstronie z opisem danej usługi dodać formularz kontaktowy, który przyspieszy kontakt z firmą. A co z pewnością zainteresuje jest opcja dania opinii klientów, którzy skorzystali z danej usługi.

Interous – Cherry Services List
Interous – Cherry Services List

Zarówno formularz kontaktowy jak i opinie klientów to dodatkowe opcje niezależnie włączane. Nie są domyślnie aktywowane.

Łatwo dodaje się kolejne usługi?

Oczywiście, służy do tego dobrze wam znany formularz. Dodałeś/aś już swój pierwszy wpis w WordPress? Usługi dodaje się poprzez taki samy formularz, jedyna różnica to w pierwszym polu na tekst nie mamy tytułu wpisu a nazwę usługi.
I oczywiście kolejna różnica to znajdujące się poniżej pola na treść sekcje z wieloma opcjami personalizacji wyglądu zarówno skrótowego opisu usługi jak i rozszerzonego opisu usługi.

Personalizacja wyglądu, działania?

Oczywiście i to całkiem spore. Na stronie z formularzem dodania usługi mamy trzy sekcje z zestawem opcji do ustawienia lub zmiany domyślnych ustawień. Pierwszą sekcją jest sekcja ustawienia wyglądu podstrony z opisem usługi. Jakie elementy podstrony mają być widoczne a jakie nie, jaki ma być układ strony, czy pełna szerokość czy taka jak innych podstron. A może elementy jak przykładowo nagłówek czy stopka mają się wyświetlać ale w inny sposób, w innym stylu? Nie ma problemu możemy to zmienić w miarę możliwości przewidzianych przez autorów motywu rzecz jasna.

Interous – Cherry Services List

Druga sekcja to szereg opcji personalizacji bloków ze skrótowym opisem usługi oraz dodania popularnego call to action, w przypadku tej wtyczki odsyłacza do wybranego przez nas adresu lub formularz kontaktowy.

Interous – Cherry Services List

Ostatnia sekcja to włączenie wyświetlania opinii i tu możemy wyświetlić wszystkie jak i tylko opinie powiązane z daną usługą o ile opinie na stronie mamy skategoryzowane, czyli przypisane do kategorii. Pozostałe opcje to ustawienia wizualne wyświetlania opinii.

Interous – Cherry Services List

========  ========  ========