Interous – Cherry Search

Wpis jest częścią cyklu wpisów opisujących motyw Interous, jeden z nowszych motywów ze stajni Template Monster, który wykorzystuje nowy page builder – Elementor.

========  ========  ========

Wstęp do Interous i instruktaż kompletnej instalacji mamy za sobą, pora na wtyczki, które autorzy motywu rekomendują.

===  Cherry Search  ===

Choć mamy do dyspozycji widget wyszukiwarki domyślnie w WordPress to nie jest on w żaden sposób konfigurowalny z poziomu zarządzania stroną. Jedynie co możemy zrobić to zmienić nazwę widgetu.

Cherry Search dostarcza szereg opcji modyfikacji domyślnego widgetu wyszukiwarki jak i wyników wyszukania. Przede wszystkim wyniki wyszukania otrzymujemy od razu bez przechodzenia na osobną podstronę. Które zmieniają się wraz z kasowaniem lub dopisywaniem słów frazy wyszukania.

Wyniki wyszukania pojawiają się od razu w formie przypiętego niewielkiego okna poniżej pola wyszukania, które to dodatkowo posiada opcję przewijania w przypadku większej ilości wyników wyszukania bez potrzeby rozszerzania wysokości okna.

Interous – Cherry Search

Wyświetlanych jest tylko kilka wyników (sami ustalamy ile maksymalnie), pozostałe możemy przeglądać klikając przycisk na końcu listy wyników lub klikając przycisk obok pola wyszukiwarki. Czego efektem będzie wyświetlenie strony z wszystkimi wynikami wyszukania podzielonymi na podstrony.

Interous – Cherry Search

W przypadku okienka z wynikami wyszukania możemy włączyć/wyłączyć wyświetlanie tytułów wpisów, autorów wpisów oraz obrazków wyróżniających. A także skrócić treść wpisów do wybranej ilości słów. Możemy zmienić też domyślną wysokość okienka lub wyłączyć pasek przewijania wyników.

Podstrony z wynikami wyszukania to już kwestia ustawień motywu.

Natomiast w samym formularzu wyszukiwarki możemy zmienić treść placeholdera pola, w którym wpisujemy frazę wyszukania oraz zmienić treść przycisku wraz z dodaniem do niego ikony wybierając z wbudowanej pokaźniej listy gotowych ikon, nie musimy samodzielnie przygotować ikony.

Interous – Cherry Search

Na tym nie koniec bo dostępna jest możliwość zmiany działania wyszukania (ograniczenie przeszukiwania do określonych typów wpisów/stron, wykluczenie wpisów przypisanych do wybranych kategorii i/lub tagów), zmiana kryterium sortowania wyników wyszukiwania (po dacie publikacji, po dacie modyfikacji, po autorach, po tytułach, po liczbie komentarzy) i zmiana kierunku sortowania.

========  ========  ========

Interous – Cherry Search
Interous – Profitpro WordPress Theme