Wpis jest częścią cyklu wpisów opisujących motyw Interous, jeden z nowszych motywów ze stajni Template Monster, który wykorzystuje nowy page builder – Elementor.
======== ======== ========
Wstęp do Interous i instruktaż kompletnej instalacji mamy za sobą, pora na wtyczki, które autorzy motywu rekomendują.
=== Cherry PopUps ===
Tym razem funkcja częściej spotykana i wykorzystywana na stronach, mowa o wyskakujących okienkach popup. Domyślnie autorzy motywu wykorzystali oferowaną przez wtyczkę Cherry PopUps funkcję okienek popup przy formularzu logowania i rejestracji.
I tak oto odwiedzający naszą stronę mogą się zalogować bez opuszczania obecnie otwartej strony. Opcjonalnie założyć nowe konto. Oba formularze wyświetlane są w okienku popup wyświetlanym po kliknięciu odpowiedniego przycisku, domyślnie w górnej belce motywu.

Oczywiście wyświetlenie formularza logowania/rejestracji to niejedyna funkcja tej wtyczki. Możemy wyświetlić dowolną zawartość typu informacja o promocji, konkursie, ważne ogłoszenie czy coś z popularniejszych zawartości – zaproszenie do polubienia profili społecznościowych lub formularz subskrypcji newslettera.

A skoro mowa o newsletterze to wtyczka posiada wsparcie dla usługi MailChimp, wystarczy w jej ustawieniach podać klucz API oraz numer ID listy newslettera.
Jak wygląda dodanie okienka popup na stronie? Dość prosto, zawartość okienka popup oraz opcjonalnie tytuł dodajemy poprzez standardowy formularz będący kopią formualrza dodania nowego wpisu. A następnie zaraz pod formularzem ustawiamy działanie i wygląd okienka popup zaczynając od podstawowych rzeczy jak wybranie czy ma to być typowe okienko popup na środku ekranu, pełnoekranowe okienko czy może poziomy banner na dole okna przeglądarki lub wycentrowany na środku. Następnie wybór animacji pojawienia się okienka, wybranie jednego z gotowych styli kolorostycznych czy z ważniejszych – okienko ma się wyświetlić samoczynnie czy po wykonaniu przez odwiedzającego określonej akcji (kliknięcie lub najechanie kursorem na dany przycisk/link).

W głównej zakładce ustawień okienka popup jest też istotna opcja – jaka zawartość ma być wyświetlona. Mamy 6 możliwości do wyboru na obecną chwile.
- formularz logowania
- formularz rejestracji
- formularz subskrypcji newslettera
- dodana przez nas zawartość
- dodana przez nas zawartość oraz dodany przez nas tytuł
- dodana przez nas zawartość i gotowy formularz subskrypcji newslettera

Pozostałe opcjonalne ustawienia to ustawienia wizualne.
Ustawienia zaciemnienia tego co widać wokół wyświetlonego okienka popup. Wybór koloru tła i przeźroczystości, opcjonalnie zamiast jednolitego koloru wgranie grafiki. Jest też domyślnie włączona opcja zamknięcia okienka popup po kliknięciu w tło a w razie potrzeby opcja wyłączenie zaciemniania ekranu wokół okienka popup.

Pozostałe opcje to ustawienie samego okienka jak tło (tu także możliwość ustawienia jednolitego koloru lub wgrania grafiki), przeźroczystość, szerokość, wysokość, odstępy zawartości od krawędzi okienka czy wyrównanie zawartości.

Pomijając okienko popup logowania/rejestracji, nasze niestandardowe okienko popup domyślnie jest nieaktywne. Dopiero na stronie ustawień samej wtyczki wybieramy, które z dodanych okienek popup ma być obecnie aktywne i dodatkowo możemy wybrać na jakich typach podstron witryny ma być wyświetlane.
Co ciekawe możemy możemy też aktywować wyświetlanie innego okienka popup, gdy ktoś będzie chciał zamknąć zakładkę z naszą witryną. W efekcie inne okienko popup na wyświetlenie witryny i inne okienko popup przy zamknięciu witryny.
Dodatkowo możemy wyłączyć wyświetlanie okienka popup dla zalogowanych użytkowników oraz na mobilnych urządzeniach.

======== ======== ========
