Informacyjny panel z opcją instalacji dodatkowych wtyczek i aktualizacji motywu

Magic to jeden z nowych motywów do WordPressa ze stajni Template Monster, nie mający odgórnego przeznaczenia. Taki uniwersalny motyw, który może być wykorzystany przy stronie firmowej, portfolio, sklepie, blogu czy promocji jakiegoś wydarzenia.

Kliknij aby wyświetlić stronę sprzedażową motywu Magic.
Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

Podobnie jak przy motywie Monstroid czy Monstroid 2, motyw Magic odpowiada głównie za wygląd, dodatkowe funkcje wnoszą instalowane oddzielnie wtyczki. Obecnie zestaw wtyczek, dla których Magic ma wbudowane wsparcie liczy 25 sztuk. W kolejnych wpisach z cyklu Magic poznacie każdą z nich z osobna. Czas na kolejną wtyczkę, poznajcie…

===  Jetimpex Dashboard  ===

Nie wnosi nic po stronie odwiedzających witrynę, ani nie oddaje do użytku żadnych funkcji po stronie zarządzania witryną, z których będziemy korzystać na co dzień lub nieco rzadziej. Bardziej funkcje z których skorzystamy raz na jakiś czas lub tylko raz. Więc jakie to funkcje??

Panel informacyjny

Podstawowe informacje z konfiguracji serwera jak ustawienia limitów PHP. Jak i sama wersja PHP. Do tego lista zainstalowanych motywów i wtyczek wraz z informacją o wersji oraz wybrane informacje o witrynie. W przypadku skorzystania z supportu Template Monster czy szukaniu pomocy na jakimś forum czy grupie na Facebooku mamy gotowy zestaw podstawowych informacji wygenerowany do skopiowania.

Informacyjny panel z opcją instalacji dodatkowych wtyczek i aktualizacji motywu

Rekomendowane wtyczki

Mamy tutaj listę wszystkich wtyczek współpracujących z motywem Magic, które autorzy motywu polecają zainstalować. W zależności od wybranego procesu instalacji motywu większość z tych wtyczek będzie zainstalowana albo i nawet wszystkie. I tutaj możemy sprawdzić, które są zainstalowane a które nie, w przypadku wtyczek niezainstalowanych możemy z poziomu tej listy dokonać instalacji bez potrzeby przechodzenia na stronę zarządzania wtyczkami w WordPress. O ile dana wtyczka jest wgrana na serwer.

Informacyjny panel z opcją instalacji dodatkowych wtyczek i aktualizacji motywu

Aktualizacja motywu i kopia obecnej wersji

Nie ma potrzeby pobierania motywu ze strony Template Monster i samodzielnego aktualizowania plików motywu na serwerze. Mamy do tego dedykowaną funkcję. Przechodzimy na podstronę Updates i mamy wyświetlony numer aktualnie użytkowanej wersji motywu oraz numer wersji dostępnej do pobrania. A poniżej tych informacji przycisk uruchomienia aktualizacji motywu, w przypadku braku nowej wersji przycisk zablokowany.

Dodatkowo mamy funkcję utworzenia kopii obecnej wersji motywu przed dokonaniem aktualizacji oraz funkcję cyklicznego tworzenia kopii motywu.

Informacyjny panel z opcją instalacji dodatkowych wtyczek i aktualizacji motywu

Przydatne linki

Odesłanie do frameworka wykorzystanego przy budowie motywu, odesłanie do dokumentacji motywu oraz odesłanie do supportu w razie pytań czy problemów z działaniem motywu. Warto sobie je zapisać bezpośrednio w przeglądarce w razie braku dostępu do witryny w związku z jakimś problemem w działaniu.

Informacyjny panel z opcją instalacji dodatkowych wtyczek i aktualizacji motywu

I to tyle, panel informacyjny z opcją aktualizacji motywu.

=== === === === === === === === === ===

? Strona motywu: https://www.templatemonster.com/pl/motywy-wordpress/magic.html

? Demo motywu: https://www.templatemonster.com/pl/demo/63333.html